Росіяни вирішили «прихватизувати» Тараса Шевченка

  Все українське, що росіяни не можуть знищити, вони згодом видають за своє, російське. І ось дійшла таки черга і до видатного українського Кобзаря: Тараса Шевченка на Росії назвали “російсько-українським поетом”.

 

  У Міністерстві закордонних справ України прокоментували таке «нове трактування» Російського центру науки і культури в Києві. Будучі філією російського Держагентства “Росспівробітництво”, цей «осередок розвідки і пропаганди» організував 09 березня 2021 року в Києві захід: “Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів у день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка”.

 

  “У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т. Г. Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка”, –прокоментували в МЗС.

 

Читайте також:

  У відомстві додають, що Російський центр науки і культури в Києві – це єдина в Україні державна установа Росії з функціями культурного представництва. І, згідно з угодою між Кабінетом міністрів України та урядом Росії про заснування та умови діяльності інформаційнокультурних центрів від 27.02.1998 року, в Москві створений і функціонує Національний культурний центр України. Це українське представництво не має філій в інших містах Росії, йдеться у відповіді МЗС.

 

  Російський центр культури й науки спільно із російською агенцією “Россотрудничество”, визнані Європейським парламентом у 2016 році як пропагандистські організації. Відповідаючи на запит Радіо Свобода, у РНБО запевнили, що розглянуть питання припинення діяльності цього «Російського центру», якщо надійде відповідне подання від “президента України чи іншого суб’єкта законодавчої ініціативи”.

 

Нагадуємо: