Росіяни перетворили дах посольста на шпигунський пункт спостереження

  На даху російського посольства в Кишиневі з кожним роком зростає кількість радіоантен. “Таємничі люди” постійно з’являються на даху російського посольства напередодні якихось подій у Молдові: перед виборами президента, парламенту чи візитами до Молдови іноземних делегацій, зазначає видання The Insider .

  Так було напередодні Євросаміту, що пройшов 1 червня, і в травні після хакерської атаки на урядові мережі, коли тисячі секретних документів потрапили до рук зловмисників.

  Jurnal TV (Молдова) та The Insider ідентифікували людей на даху посольства: вони виявилися засекреченими офіцерами зв’язку з ГРУ та СЗР, тісно пов’язаними з хакерськими угрупованнями, які зламували пошту Ангели Меркель, Емманюеля Макрона та Гілларі Клінтон.

  Підвищену активність у Молдові російська розвідка почала проявляти з 2015 року, коли москва остаточно зробила ставку на проросійського соціаліста Ігоря Додона, який за рік зайняв крісло президента країни. Після його перемоги в Кишинів зачастили кадрові офіцери російського гру, сзр, 5-ої служби фсб та співробітники молдавського відділу управління президента з міжрегіональних та культурних зв’язків із зарубіжними країнами.

  За даними прикордонної служби Молдови, країну відвідували особи, що служать у радіорозвідці ГРУ, а деякі з них є фахівцями з прослуховування телефонів або зламування комп’ютерних мереж. Крім «слухачів» та хакерів з військової розвідки, на даху посольства було помічено 23 офіцери з технічного управління СЗР, весь список імен та прізвищ є в редакції The Insider.

 

БАЗУКА на озброєнні полтавських бізнесменів

  Молдовські журналісти з Jurnal TV помітили, що, як тільки з москви прибуває чергова партія «туристів», на даху російського посольства одразу починається метушня навколо антен. Загалом вони нарахували 28 тарілок, «штирів», антен різних конфігурацій і призначень, встановлених на дахах як самого посольства, так і сусідньої будівлі, де мешкають дипломати та техперсонал російського посольства.

  Більшість тарілок і антен знаходяться на житловій будівлі, що стоїть поруч із посольством.На даху цієї будівлі встановлені класичні супутникові тарілки, антенна Ягі-Уда, магнітні петлеві антени та вертикальні штирі.

  За кількістю радіоантен пососльтво РФії в Молдові перевершило рекордсмена за кількістю антен — посольства рфії у Бельгії.

  Як розповіли фахівці, за допомогою параболічних антен можна встановлювати супутниковий зв’язок, мікрохвильову ретрансляційну лінію або посилювати сигнал бездротового інтернет-маршрутизатора.

   А ще така антена може визначати місце розташування кораблів, літаків та керованих ракет.

  Параболічні антени перехоплюють сигнали супутникової телефонії, наприклад системи Thuraya, що дозволяє прослуховувати телефонні переговори майже у всіх європейських країнах.

 

У Ростові-на-Дону рашисти імітують суд над українськими військовополоненими

  Джерело у прикордонній службі Молдови повідомило виданню, що дружини офіцерів розвідки підозріло часто літають до москви і назад. Найчастіше в ручній поклажі знаходяться 5-6 флешок і жорсткі диски.

  “Ми думаємо, що цих жінок використовують як кур’єрів для перевезення занадто важких файлів. Вони користуються дипломатичним імунітетом і доглядати їх, на жаль, ми не маємо права”,- зазначило джерело.

  З періодичністю у 2–3 роки у російському посольстві відбувається ротація фахівців.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 517 доба