Росія продовжує тиснути на Молдову через Газпром

  “Газпром” продовжує тиснути на Молдову, повідомивши про можливе припинення постачання газу через 48 годин “через відсутність оплати за поточним контрактом”, заявив офіційний представник компанії Сергій Купріянов, повідомляє Телеграфна Агенція Радянського Союзу (ТАРС).

 

  23 жовтня 2021 року офіційний представник “Газпрому” Сергій Купріянов погрозив, що російська енергетична компанія може повністю відмовитися від постачання газу до Молдови, якщо Кишинів не погасить борг і не домовиться про умови нового контракту. Тоді ж Купріянов зазначив, що, за підрахунками “Газпрому”, борг Молдови за поставлений газ становить 433 млн. доларів, а з урахуванням прострочення платежів загальна сума заборгованості збільшується до 709 млн. доларів.

 

  На тлі дефіциту газу у європейських сховищах ціна на газ для Молдови у вересні підскочила до 550 доларів за тисячу кубометрів. Для порівняння: на початку року вона становила 127 доларів за тисячу кубометрів. 22 жовтня 2021 року, через загрозу енергетичної кризи, влада Молдови оголосила режим надзвичайного стану на 30 днів.

 

Віцепрем’єр-міністр із питань інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину та голова правління «Газпрому» Олексій Міллер.

  У жовтні “Газпром” та “Молдовагаз” уклали контракт на постачання газу на п’ять років. За підсумками переговорів віце-прем’єр-міністр – міністр інфраструктури Молдови Андрій Спину заявив, що нова ціна на газ для республіки у листопаді 2021 року становитиме 450 доларів за тис. куб. м і змінюватиметься залежно від ситуації на ринку. “Газпром” з 01 листопада 2021 року, відновила постачання газу до Молдови за новим контрактом, укладеним сторонами 29 жовтня 2021 року терміном на п’ять років.

 

  Після того, як Кишинів запланував у 2022 році проведення незалежного аудиту боргу компанії “Молдовагаз” перед Росією, Москва, вустами Сергія Купріянова заявила, що “вкрай розчаровані невиконанням Молдовою своїх контрактних зобов’язань” та повідомили молдавську сторону, що через 48 годин постачання газу до Молдови буде зупинено.