У Берліні відхилили пропозицію Олександра Лукашенка

  У Берліні відхилили пропозицію Олександра Лукашенка, як він озвучив у понеділок. Лукашенко заявив, що чекає, коли ЄС відповість на пропозицію щодо створення “гуманітарного коридору” для 2000 мігрантів, які зараз перебувають на території Білорусії. Про це повідомило Deutsche Welle із посиланням на джерело в уряді ФРН.

 

  “Ідея створення гуманітарного коридору до Німеччини для 2 000 мігрантів не є рішенням, прийнятним для Німеччини чи ЄС”, – повідомило джерело.

 

  Схоже, що Олександр Лукашенко, після двох телефонних розмов з Ангелою Меркель 15 та 17 листопада 2021 року, остаточно переконався в тому, що ЄС визнало його за легітимного президента Білорусії, інакше, подібних заяв він би не робив. Підтвердженням цьому є також заява Лукашенкапро те, що його не переймається тим,  чи вважають його на Заході легітимним. Про це він заявив в інтерв’ю Бі-бі-сі, фрагмент якого опублікувало агентство БелТА.

 

  Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилася 08 листопада 2021 року. Мігранти пішки прийшла на нейтральну територію поряд із пунктом пропуску “Брузги” на білорусько-польському кордоні. Не потрапивши до Польщі, вони біля прикордонного переходу в лісі розбили табір. 16 листопада 2021 року мігранти спробували прорватися через білорусько-польський кордон. Вони кидали у польських силовиків каміння, руйнували інженерні споруди. Польські правоохоронці у відповідь застосували водомети та сльозогінний газ.

 

Мігранти у логістичному центрі в Білорусі неподалік від кордону з Польщею, фото 19 листопада
Мігранти у логістичному центрі в Білорусі неподалік від кордону з Польщею, фото 19 листопада 2021 року

  Після невдалої спроби штурму мігранти розбили новий наметовий табір біля ПП “Брузги”. Білоруська влада змушена була розмістити мігрантів у логістичному центрі біля прикордонного переходу “Брузги”, а близько 400 людей скористалися можливістю і повернулися до Іраку на першому евакуаційному рейсі.