Наступного року NASA планує збити астероїд

  NASA планує збити астероїд і для реалізації цього плану в середу, приблизно о 6:21 ранку за британським часом, за допомогою ракети Falcon 9 планують вивести на навколоземну орбіту супутник Double Asteroid Redirection Test (DART) вагою 610 кг., який через рік поцілить в астероїд Діморфос. Старт відбудеться з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, пише CNN.

 

  Його ціль – система Дідімос, – нешкідлива пара астероїдів, що складається із маленького 163-метрового астероїда під назвою Діморфос, який обертається навколо більшого 780-метрового астероїда під назвою Дідімос. Очікується, що після атаки космічне тіло змінить швидкість і орбітальний період навколо більшого астероїда.

 

  Під час руху навколо Сонця, ця пара астероїдів іноді дуже близько наближається до Землі. План полягає в тому, щоб супутником врізатися в Діморфос, коли астероїдна система буде найбільш вразливою: десь між 26 вересня та 01 жовтня 2022 року.

 

  Приблизно за 10 днів до зіткнення, від основного супутника відокремиться мініатюрний супутник під назвою Light Italian CubeSat  (LICIACube), який дозволить ретранслювати на Землю зображення моменту удару основного супутника. У поєднанні зі спостереженнями з наземних телескопів та бортовою камерою основного супутника, яка фіксує останні моменти перед зіткненням, ці записи повинні дозволити вченим розрахувати ступінь зміни параметрів орбіти Dimorphos після удару.

 

Про можливі негативні наслідки для Землі мова не йде.