Росія погрожує Європі «масштабним конфліктом»

  Росія вимагає відкликати обіцянку про членство України і Грузії в НАТО, погрожуючі Європі «масштабним конфліктом». Коли припече, в Кремлі одразу згадують всі можливі міжнародні угоди, які гарантують «безпеку» та «недоторканість кордонів», які вони самі так впевнено порушують починаючи з 2008 року.

 

  “У корінних інтересах європейської безпеки необхідно офіційно дезавуювати рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що “Україна і Грузія стануть членами НАТО”, як таке, що суперечить зобов’язанню лідерів усіх держав-учасниць ОБСЄ — “не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших”, — йдеться в офіційній заяві МЗС Російської Федерації.

 

  Російський МЗС наполягає на цьому рішенні відштовхуючись від зобов’язань НАТО щодо неподільності безпеки в Євроатлантиці і на всьому просторі ОБСЄ.

 

  Повідомляється, що даний принцип був вперше задекларований в Гельсінському Заключному акті, а потім перепідтверджено і посилено в Паризькій хартії для нової Європи 1990 р., в якій зазначено: “безпека кожного нерозривно пов’язана з безпекою всіх інших”. Але у стосунках з Україною, починаючи з 2014 року, цього принципу Російська Федерація чомусь не дотримується.

 

  РФія пов’язує можливий вступ України до НАТО з ризиками масштабного військового конфлікту в Європі. У заяві йдеться про те, що Альянс нібито підштовхує Київ до “агресивних кроків”.

 

  “Взято курс на втягування України в НАТО, що загрожує появою там ударних ракетних комплексів з мінімальним підлітним часом до Центральної Росії та інших дестабілізуючих озброєнь. Така безвідповідальна поведінка створює неприйнятні загрози нашій безпеці, провокує серйозні військові ризики для всіх залучених сторін, аж до масштабного конфлікту в Європі”, — вважають в Москві.

 

Аслан Дзітоєв, спеціально для НОВА: новини ветаранів АТО/ООС