Росія атакує Україну дерев’яними БПЛА

  Російські військові почали використовувати проти України дерев’яні безпілотники. Це не жарт – один з таких захоплених БПЛА продемонструвало Командування Об’єднаних Сил ЗС України. Російський дерев’яний безпілотник наші захисники підбили на початку травня 2023 року в Сумської області, неподалік кордону з рфією.

   “Саморобна конструкція зібрана з різних деталей і елементів, дуже дивна з точки зору основ аеродинаміки та ілюструє невігластво у проектуванні БпЛА”, – пишуть військові. Але до території Україні цей найсучасніший витвір інженерної думки все ж таки долетів.

  Дрон зроблений з екструдованої піни, фанери та полістиролу і оснащений досить непоганими двигунами DLE-60, розміщеними спереду та позаду фюзеляжу. Такі двигуни знаходяться у вільному продажі в інтернет-магазинах.

  Вперше з безпілотниками, виготовленими з дерев’яних палок, пластику і клейкої плівки, самі російські військові познайомились в Сирії в 2018 році.

БПЛА, яким атакували авіабазу рфії в Сирії в 2018 році. Фото: ЗМІ РФ

  Не виключно, що рашисти будуть використовувати БПЛА подібної “конструкції” щоб відвернути увагу радарів ППО України. Крім того, використання таких найпростіших матеріалів, як багатошарова фанера, плівка, пінопласт, дуже маленька поверхня ускладнює процес їх виявлення радарами. В ідеалі для боротьби з такими дронами-саморобками бажано мати спеціалізовані засоби.

НАГАДУЄМО:

Відбулися зміни в тактиці російської армії, – RUSI