Корабель Іван Хурс дістав ушкоджень, але залишився на плаву

  Корабель проекту 18280 “Іван Хурс” створений для розвідки. У всіх російських флотах сьогодні наявні лише два кораблі цього проекту. “Іван Хурс” був спущений на воду в 2017 році, а ввели його в експлуатацію в 2018 році.

  Основними завданнями корабля є ведення радіорозвідки, радіоелектронна боротьба, а також підтримка зв’язку та управління флотом. Спочатку “Іван Хурс” мав піти до Тихоокеанського флоту РФ, проте його вирішили відправити в Чорне море на заміну затонулого корабля “Лиман”, який теж був розвідувальним. У результаті він опинився в складі 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів Чорноморського флоту.

  Офіційне завдання “Івана Хурса” – забезпечення безпеки функціонування трубопроводів “Турецький потік” та “Блакитний потік”. Однак розробники вкладали в нього можливість бути флагманом для “сетецентричної війни” . Також у РФ заявляють, що “Іван Хурс” може відстежувати елементи протиракетної оборони США.

  Озброєння “Івана Хурса” досить скромне: 2 або 4 установки для великокаліберних кулеметів КПВ калібру 14,5 мм та ПЗРК “Ігла”. Екіпаж – 131 моряк. Корабель може долати до 8000 морських миль (близьо 16 тисяч км) та автономно перебувати у плаванні 45 днів.

  “Іван Хурс” є єдиним серед чотирьох кораблів, який заявлений як корабель для “сетецентричної війни”. Тільки він може забезпечувати управління військами та координувати дії авіації та сухопутних військ.

  Раніше ЗМІ писали, що подібний рашистський розвідувальний корабель “Екватор” отримав пошкодження – була інформація про трьох загиблих членів екіпажу. Якщо “Екватор” досі не відремонтували, то у рашистів на Чорноморському флоті залишилося ще два невеликі за тоннажем розвідувальні кораблі.

НАГАДУЄМО:

Китайський авіаносець влаштував дефіле в Тайванській протоці