Китайський авіаносець влаштував дефіле в Тайванській протоці

  27 травня китайський авіаносець “Шаньдун” протоку у супроводі двох кораблів пройшов у північному напрямку через Тайванську протоку дотримуючись її серединної лінії, яка слугує неофіційним бар’єром між двома сторонами.

  Дефіле китайського авіаносця стало причиною чергового сплеску військової напруженості навколо острова, повідомило агентство Reuters з посиланням на Міністерство оборони Тайваню.

  Тайванські військові пильно стежили за групою кораблів материкового Китаю за допомогою власних кораблів і літаків та “відреагували належним чином”, йдеться в короткій заяві міністерства.

  У Reuters зазначають, що міністерство оборони КНР проігнорувало прохання прокоментувати ситуацію, а збройні сили країни взагалі не згадували про переміщення авіаносця “Шаньдун” на своїх офіційних сторінках у соціальних мережах.

ДОВІДКА:
  Шаньдун — авіаносець ВМС КНР, спущений на воду в 2017 році. Це другий авіаносець КНР після «Ляоніна» і перший побудований від початку до кінця в Китаї. Переданий на військовим силам КНР у грудні 2019 року.
  Авіаносець не має катапульти, а літаки здіймаються в повітря з трампліну. Посадка відбувається із використанням аерофінішера.
  Основу авіаційного крила складають палубні винищувачі Shenyang J-15

НАГАДУЄМО:

В кремлі заговорили про готовність негайно розпочати мирні переговори