Лідер афганських талібів Абдулхамід Хорасані оголосив Ірану війну, – світові ЗМІ

  Афганські таліби не просто погрожують захопити Іран. Лідер афганських талібів Абдулхамід Хорасані оголосив війну Ірану і “якщо старійшини дозволять джихад, то вони скоро завоюють Іран”. Наскільки все це серйозно і як далеко може зайти – покаже час. Але зараз це схоже на “прикордонне зіткнення”, яке має незабаром завершитися.

  Конфлікт спалахнув через суперечки за на воду на кордоні двох країн. Річка Гільменд протікає від афганських гір до іранської провінції Сістан, де впадає в озеро, яке регулярно висихає. Зараз провінція Сістан переживає посуху, і Іран звинувачує талібів у будівництві нових гребель на річці та перенаправленні води на своїй території.

  Бойові зіткнення розпочалися після “попередження” президента Ірану Ібрагім Раїсі, який вимагав у Талібану не порушувати права Ірану на воду у річці Гільменд. Також Ібрагім Раїсі звинуватив правителів афганських талібів у порушенні договору 1973 року, стосовно обмеження потоку води річки до посушливих східних районів Ірану.

  Таліби відкинули звинувачення і розпочали бойові дії на кордоні. Вони повідомили пр знищення 18 іранських прикордонних споруд. “Іран поки не чинив жорсткого спротиву. Їхня армія здається м’якою і жіночною” – заява відділу зв’язків з громадськістю Талібану. Очевидці стверджують, що Афганістан застосовує техніку, яку залишили США під час виведення військ.

 

Часопис війни, 459 доба

  Погіршення відносин між талібанським Афганістаном і керівництвом Ірану майже зовсім не висвітлюється в світових ЗМІ. Але, зрідка, з’являються повідомлення про повну відсутність “палкої дружби та хоча б якогось порозуміння” між керівництвами цих країн. Схоже, що протистояння поступово почался після того, як таліби близько підійшли до іранської бази у прикордонній зоні.

  “Ми не визнаємо нинішніх правителів Афганістану і наполягаємо на необхідності створення інклюзивного уряду в Афганістані”, — заявили з цього приводу в МЗС Ірану. У відповідь афганський Талібан розпочав перекидати свої війська та важке озброєння до кордону з Іраном, погрожуючи захопити столицю Ірану місто Тегеран упродовж кількох днів, “якщо Іран не припинить свої провокації”.

  Лідери Талібану безапеляційно заявляють, що Ісламська Республіка Іран повністю корумпована. По суті вони вже не визнають легитимність іранської влади. “Ми боротимемося з Іраном з більшим ентузіазмом, ніж з США. Якщо наші лідери дозволять джихад, ми скоро завоюємо Іран”, — заявив один з лідерів Талібану.

  Іран відреагував на погрози приведенням своїх ВПС та армійської авіації у стан підвищеної бойової готовності.

 

Китайський авіаносець влаштував дефіле в Тайванській протоці

  Таліби невпинно перетворюються на впливового політичного гравця, якого сьогодні у Світі всі дуже недооцінюють. У них є багато зброї, людей та грошей, і вони реально можуть воювати з Іраном на рівних. Крім того, таліби більш ідейні та значно фанатичні, як політично так і релігійно, ніж корумповані іранські рашисти.

  З одного боку у талібів немає багато чого з озброєння та технологій, які є у іранців. Але з іншого боку ніхто не заважає їм затрофеїти необхідне під час боїв на території Ірану. Навіть у звичайному стрілецькому бою, без застосування додаткових військових девайсів, доля іранського військового безальтернативно очевидна.

  У талібів вийшло ефективно протистояти дуже впливовим світовим лідерам. І, якщо вони вирішать, що настав час Ірану — війна буде грандіозною. Фахівцям давно було зрозуміло й те, що ця експансія Талібану у сусідні країни визрівала вже давно. Питання полягало тільки в тому – з якої країни вони почнуть: Таджикистану, Туркменістану, Пакистану чи Ірану?

  Таджикистан “відкупили” у талібів рашисти. Туркменістан постачає газ до КНР. Іран має сучасні технології, включаючи останній крок до виробництва власної ядерної зброї за російськими технологіями, більш-менш сучасне виробництво та нафта. Сюди варто додати, що Іран дуже не люблять всі сусіди.

  Чи буде корисним для України “зміна політичної влади” в Ірані? Якщо на короткострокову найближчу перспективу – так. Іран буде зайнятий війною і зменшить постачання зброї на росію.

  Але в подальшій перспективі, особливо після встановлення владу Талібану в Ірані, це буде дуже серйозна “шпичка” для країн всього Світу.

  Аслан Дзітоєв, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

В кремлі заговорили про готовність негайно розпочати мирні переговори