Раритетна військова техніка, яку може відправити на фронт росія

  У спадок від СРСР росіянам залишилось чимало раритетної військової техніки. На базах зберігання можна віднайти  танки Т-55, ЗСУ-57-2, САУ АСУ-85. Вони можуть бути цілком придатні до використання після “певного відновлення”.

  Схоже, рашистам потрібно остаточно розпрощатись із казками про тисячі аналоговнєтних “Армат”, “Бурмерангів”, “Курганців” та інших штучних “девайсів”. Саме відновлення раритетної військової техніки і поява її на фронті дозволить усунути брак виробництва нових зразків техніки.

  Армія РФ активно відправляє на фронт все більш ніж застарілу техніку 60-х років. І окрім вже відомих Т-62 чи БТР-50 на росії мають бути певні запаси ще більш “несподіваної” техніки. Як скоро вона опиниться на фронті – це лише питання часу.
  Реставрацією Т-62 займаються на “103-му бронетанковому заводі” в місті Чита. Замість 22-23 машин на місяць реальні виробничі можливості дозволяють рихтувати по 7-10 танків. І чим довше це підприємство буде працювати “над відновленням” Т-62, тим менше там будуть виробляти “нових” машин.

Радянський середній танк T-62 (1961 р.) Музей Кубінка, Московська область.

  Така ситуація пов’язана з тим, що спочатку відновлюються найбільш укомплектовані машини. Потім настає черга більш “убитих”, які потребують більше зусиль. Можливо, на підприємство можуть повертатися з фронту Т-62 на ремонт, що теж займе багато часу, людей і ресурсів.

  Не виключено, що після Т-62 ренесанс очікує і на Т-55. Формально цей танк було знято з озброєння у 2010 році. За даними Military Balance на 2014 рік на складах рфії налічувалось 2800 таких танків. Не всі машини пережили “консервацію”, але з 5-10 “вбитих” ще можна зібрати одну повноцінну бойову одиницю.

Т-55

  На роль базового заводу з відновлення танків Т-55 може претендувати танковий завод в Омську, який свого часу навіть пропонував їх модернізацію на експорт під версією Т-55М5.

  У танку версії Т-55М5 при збереженні 100-мм гармати встановили нову систему управління вогнем, включно із заміною прицілів, посилили бронювання шляхом встановлення комплектів динамічного захисту типу “Релікт”, посилили ходову частину, і замість базового на 581 к.с., двигуна встановили модернізований двигун потужністю 690 “конячок”.

  Але через брак комплектуючих така масштабна модернізація зараз навряд чи можлива. Скоріше за все, Т-55 поїде на фронт у версії, яка навряд чи буде глобально відрізнятися від прийнятої на озброєння у 1958 році. Можливо, встановлять певну кількість блоків “Контакт”.

  Поява “шушпанцерів” на базі МТ-ЛБ, обладнаних корабельною зеніткою 2М-3, дозволяє допустити думку про появу на фронті і ЗСУ-57-2, яка була прийнята на озброєння у 1955 році. Це самохідна зенітна система з двома 57-мм гарматами С-60, які у рфії також почали встановлювати на вантажівки.

ЗСУ-57-2

  У радянській армії ЗСУ-57-2 пропрацювала недовго. Через малу швидкострільність та відсутність радіолокаційного комплексу, лише ручне наведення та загальну малу бойову ефективність вона була швидко замінена на ЗСУ-23-4 “Шилка”.
“По документам” формальна експлуатація ЗСУ-57-2 тривала ще у 2010 році. Цей “девайс” у кількості 80 одиниць ще експлуатує Іран та з пару десятків можна знайти у Мозамбіку. Але якщо рашисти за рік перейшла від аналоговнєтної супертехніки до клепання “шушапнцерів”, поява на фронті ЗСУ-57-2 теж цілком ймовірна.

ЗСУ-57-2

  На фоні великих втрат бронетехніки у повітряно-десатних частинах рфії, постало питання пошуку озброєння “відмобілізованим” підрозділам. Одним із найбільш “перспективних зразків” для цього може стати АСУ-85 – самохідна артустановка на базі плаваючого танка ПТ-76 з 85-мм гарматою.

  АСУ-85 була прийнята на озброєння у 1958 році, але мала досить незначний “тираж” – близько 500 одиниць. З озброєння її зняли десь на початку 80-тих років 20 століття. Але певна кількість має знаходиться на зберіганні.

  При вазі у 15,5 тони, АСУ-85 має мінімалістичне бронювання та слабенький 210-сильний двигун, який значно обмежував ходові характеристики даного екземпляру військової техніки. І хоча сама концепція може комусь вбачатись застарілою, але на росії плекають саме такий вид бронетехніки з поєднанням великих калібрів та лише протикульової броні, яка має втілення в 2С25М “Спрут-СДМ”, оснащений 125-мм гарматою. Виробництво “Спрута” обіцяли розпочати у 2023 році, але, схоже, що почнуть “реставрувати” АСУ-85.

АСУ-85

  Прогнози серед спеціалістів, аналітиків, стосовно появи на фронті Т-34-85, поки що відсутні.

 

Сергій Тхорик, “НОВА: новини ветеранів”

 

НАГАДУЄМО:

Рашисти продовжують випробовувати на українцях нові види озброєнь – цього разу керовані бомби УПАБ-1500В