Родичі військовослужбовців влаштували акцію на підтримку демобілізації

  Родичі військовослужбовців, в суботу, 27 квітня, в центрі Києва влаштували акцію на підтримку демобілізації і встановлення чітких термінів служби для воїнів повідомляють кореспонденти Суспільного.

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне.

  У столиці на Майдані Незалежності зібралися близько сотні людей — родичі військовослужбовців, переважно дружини захисників. Вони приїхали до Києва з різних куточків України і влаштували мітинг на підтримку встановлення граничних термінів служби для військових.

  Учасники акції озвучили вимоги: “Військові – не раби”, “Вимагаємо чітких термінів служби”. Родичі захисників просять владу встановити визначені терміни служби. І з цією ж метою рідні військових зареєстрували на сайті президента відповідну петицію, яку вже підписали понад 18 тисяч людей.

  Мітингувальники вважають, що відсутність конкретних термінів служби негативно впливає на мобілізацію та моральний стан військових, які боронять Україну від російської навали на передовій.

  Раніше Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про мобілізацію без норми про звільнення військових. Вилучення норми про демобілізацію із законопроєкту ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і підтримав міністр оборони Рустем Умєров. Питання демобілізації мають розглянути в окремому законопроєкті.

  У квітні в Міноборони запевнили, що законопроєкт про демобілізацію вже в роботі, і протягом найближчих місяців з’явиться версія, яка потрапить до парламенту.

НАГАДУЄМО: