Рашисти нарощують кількість важкого озброєння на окупованих територіях України

  Українська сторона СЦКК повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань Російської Федерації та її найманців домовленостей, досягнутих під час засідання ТКГ влітку минулого року. Про це інформує пресслужба Об’єднаних сил.

 

  Відповідно до Звіту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ № 61/2021 від 16 березня 2021 року, патрулі СММ ОБСЄ зафіксували поблизу населеного пункту Бугаївка, що в тимчасово окупованих районах Луганщини ― 12 самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» та 12 причіпних гаубиць Д-30 «Жаба», які були розміщені з порушенням ліній відведення.

 

  За допомогою БПЛА малого та дальнього радіусів дії СММ було зафіксувано на полігонах ОРДЛО значне скупчення озброєння та військової техніки.

 

  Так, на полігоні поблизу населеного пункту Мирне, 12 березня, БПЛА малого радіусу дії СММ ОБСЄ зафіксував: 30 танків, з них Т-64 ― 21 одиниця та 9 одиниць Т-72; 6 протитанкових гармат калібру 100 мм МТ-12 «Рапіра»; 19 причіпних гаубиць Д-30 «Жаба» та 8 мінометів калібру 120 мм 2Б11 «Сани».

 

  На полігоні поблизу н.п.Бугаївка, за даними повітряного спостереження виявлено: 3 зенітно-ракетних комплекси 9К35 «Стріла-10»; 28 танків, з них Т-64 – 21 одиниця та 7 одиниць Т-72 та 8 мінометів калібру 120 мм 2Б11 «Сани», а також 63 ББМ.

 

  Здійснюючи моніторинг на полігоні поблизу населеного пункту Тернове виявлено 29 танків, зокрема Т-64 ― 4 одиниці та Т-72 ― 8 одиниць, ще 17 танків ідентифікувати не вдалося (скоріше за все Т-72).

 

  Також три танки Т-72 виявлено поблизу населеного пункту Олександрівське, що за (90 км на південний схід від Донецька).

 

  Одна броньована машина знаходилася в зоні безпеки поблизу населеного пункту Калинове.

 

  Все вищеперераховане озброєння було розміщене за межами виділених місць зберігання, що вказує на те, що противник й надалі проводить навчання, а також нарощує озброєння та кількість військової техніки, демонструючи свою готовність до провокативних дій та силового сценарію.

 

  15 березня 2021 року було зафіксовано факт перешкоджання роботі патрулів СММ ОБСЄ на блокпосту збройних формувань поблизу населеного пункту Оленівка. Окупанти вимагали здійснення візуального огляду автомобілів та причепа, однак представники Місії не надали згоди. Через 3 години очікувань патрулю так і не вдалося перетнути блокпост збройних формувань РФ і він змушений був повернутися до окупованого Донецька. При цьому увесь цей час блокпост перетинали цивільні особи в обох напрямках.

 

  Також Місія повідомляє про систематичне перешкоджання роботі БПЛА різних радіусів дії. У такий спосіб окупанти намагаються дискредитувати Збройні Сили України, звинувачуючи в перешкоджанні діяльності СММ ОБСЄ на підконтрольній території.

 

Нагадуємо: