Рашисти масово знищують храми УПЦ МП та культурну спадщину

  Цієї ночі російські окупанти зруйнували Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ МП в Одесі. Однак це не перший храм Російської православної церкви в Україні, який знищили російські загарбники.

  За час повномасштабної війни росіяни стерли з землі більше 80 храмів упц мп і пошкодили понад 200.Найбільше дісталося об’єктам у Луганській та Донецькій областях, але пошкоджені монастирі та храми є чи не в кожному регіоні України. Багато знищених храмів – унікальні пам’ятки архітектури. Були.

  В Одесі навіть намагаються жартувати: “Якщо Бог є, то його вже немає, принаймні у Свято-Преображенському соборі”, – розповів Єгор Гордєєв.

  Окрім Свято-Преображенського собору в Одесі постраждала й інша пам’ятка архітектури – “Будинок Вчених”. Будівля, як і собор, теж страждає не вперше. Під час Другої світової війни поряд із будинком теж упала бомба, але тоді вибуховою хвилею вибило шибки у задніх кімнатах садиби. Зараз же після удару рашистів вилетіли майже всі старовинні вітражі та пошкоджено меблі.

  Загалом в Одесі за ніч рашисти пошкодили 25 пам’яток архітектури. Глава адміністрації Кіпер зазначив, що серед пошкоджених об’єктів будівлі 19-20 століття.

  “Росіяни навмисно направили свої ракети на історичний центр Одеси, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО! Все, що виснажливою працею створювалося великими архітекторами, нищиться зараз цинічними нелюдами!” – сказав голова адміністрації.

  https://t.me/oleksiihoncharenko/36215“Просто представляю, як святкуватиме Одеса, коли горітиме москва. Ото буде свято! Вся Україна запрошена!”, – написавши у своєму Телеграм Олексій Гончаренко.

НАГАДУЄМО:

Російська пропаганда почала виправдовувати нічний ракетний терор Одеси