Путін планує оголосити про перемогу Росії у війні

  Схоже, Путін знайшов спосіб “підвести риску під СВО” – в кінці року на Росії оголосять про перемогу у війні. Але в світлі останніх політичних кроків кремля такий поворот виглядає цілком реальним. Кремлівські пропагандисти вже вигадали черговий міф — про провал українського контрнаступу на фронті та російську перемогу. Журналіст Вадим Денисенко пояснює, чому запущено цю історію і що від неї можна очікувати.

  На свої сторінці у Фейсбук він пише: “В останній тиждень у Росії активізувалися пропагандисти, які в один голос просувають такі наративи:

  • український наступ провалений і жодних суттєвих втрат територій немає і не буде;
  • демілітаризацію України проведено, оскільки український ВПК знищено;
  • продовження війни вигідне лише Зеленському, бо інакше його команду буде знищено самими ж українцями.
  • Світ після Каховськї ГЕС має турбувати ситуація на Запорізькій АЕС.

Допомога Україні згуртувала країни ЄС

  Рашисти прямо зараз створюють міф про цю війну. Він містить кілька вже добре знайомих тез:

  • війну розпочав Захід задовго до 2022 року (ключним є невиконання Мінських угод).
  • Україна обдурила росіян, коли підписала Стамбульські угоди, і тому “наївні та чесні” росіяни відвели війська від Києва. Про Харків і Херсон вони нічого не говорять, а одразу переходять до проваленого контрнаступу ЗСУ.

  В цю концепцію непогано вписуються “мирні ініціативи” КНР, лідерів африканських країн, Ватикану. А на тлі підірваної Каховської ГЕС вони дають надію Путіну, що його зараз всі почнуть умовляти припинити війну.

  Саме тому один із найважливіших наративів, які просувають російські аналітики і пропагандисти: “Світ не захоче далі випробовувати терпіння Путіна із Запорізькою АЕС”, – це вже класичний путінський блеф для підняття ставок.

  До 10.09.2023р. Путін буде тримати паузу. Змусити його відмовитися від “паузи” можуть лише китайці, але, схоже, що вони не збираються це робити. Путіну дуже потрібно провести вибори на окупованих територіях України, і тільки після цього, можливо, він розпочне переговори. Найгірше в цій ситуації те, що ніхто з тих “миротворців” не говорить про неприпустимість таких псевдовиборів.

  А найближчим часом “…росіяни спробують максимально качнути срачі і зради всередині країни. Їм потрібно, щоб ми пройшли літо з максимальними нервовими потрясіннями. Тому, вкотре хочеться сказати: включайте голову”, – радить Вадим Денисенко.

НАГАДУЄМО:

Україна очікує, що Угорщина офіційно прокоментує ситуацію з нашими військовополоненими