Україна очікує, що Угорщина офіційно прокоментує ситуацію з нашими військовополоненими

  Угорщина порушила міжнародне гуманітарне право, коли таємно провела переговори з Росією та ухвалила українських військовополонених. Про це омбудсмен Дмитро Лубинець у ефірі телемарафону, інформує РБК-Украина.

  Він сказав, що Україна закликає всіх партнерів, які можуть повертати наших громадян із Росії чи тимчасово окупованої території України, приєднуватись до наших мирних ініціатив.

  “Угорщина зробила це абсолютно таємно, без інформування української сторони, що вже є порушенням міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій”, – сказав він.

  “Ми звикли, що росіяни порушують усе, що тільки заведено у світі. Але що це настільки відкрито і свідомо може зробити країна, яка входить до складу ЄС та НАТО – напевно, для нас це стало здивуванням та несподіванкою”, – сказав він.

  Лубинець зазначив, що переміщення військовополонених може відбуватися лише після того, як було поінформовано країну, звідки вони походять. Він повідомив, що звернувся до угорського омбудсмена, щоб той перевірив умови перебування українців, але відповіді так і не було.

  До того ж до українських полонених в Угорщині не допускають українських дипломатів, їм обмежили коло спілкування, не дають мобільні телефони, щоб повідомити рідних, що вони перебувають у безпеці.

  “Ви, напевно, бачили, що вже двічі зробили заяву в угорському уряді, що вони не мають до цього відношення, що це нібито якась ініціатива окремого віце-прем’єра. Я думаю, що від початку це планувалося як інформаційна спецоперація проти України спецслужбами РФ, у тому числі із залученням угорської сторони”, – сказав він.

  Проте миттєва реакція України зруйнувала всі плани супротивника. “Але це не означає, що вони зупинилися. Я думаю, що вони продовжуватимуть шукати нові можливості для дискредитації української влади, так і України загалом як держави”, – додав омбудсмен.

  Омбудсмен заявив, що українській владі відоме місцезнаходження восьми військових, але публічно про це не оголошують. Держава хоче, щоб Угорщина офіційно прокоментувала цю ситуацію.

НАГАДУЄМО:

З угорського полону вдалося визволити трьох українців