Прикордонний конфлікт між Киргизстаном та Таджикистаном: сторони домовились…

  Пресслужба киргизького кабміну сьогодні повідомила, що Бішкек і Душанбе, наче, домовилися про повне припинення вогню і відведення військ, а також про активізацію процесу опису спільної ділянки кордону.

 

  В суботу, 01 травня 2021 року, президент Киргизії Садір Жапаров оголосив 1 і 2 травня днями жалоби за загиблими під час збройного конфлікту на кордоні з Таджикистаном, передає АКИpress.

 

  За даними Мінохоронздоров’я Киргизії, в результаті конфлікту на кордоні з Таджикистаном загинув 31 громадянин республіки, понад 120 постраждали. Понад 30.000 громадян Киргизстану були евакуйовані із зони конфлікту на кордоні з Таджикистаном, заявила в неділю 02 травня 2021 року на брифінгу в Бішкеку заступник міністра охорони здоров’я і соціального розвитку республіки Алізе Солтонбекова.

 

  Проблема водопостачання в Середній Азії виникла ще за часів існування СРСР через абсолютно бестолкову і агресивну політику ведення сільського господарства, що призвело до висихання Аральського моря. З 1994 року країни Середньої Азії (Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан) почали обговорювати необхідність розробки стратегії управління водними ресурсамирегіону, але безрезультатно.

 

Читайте також:

  Конфлікт на кордоні Киргизстану та Таджикистану став одним із знакових епізодів війни за доступ до води в Середній Азії, який, швидше за все, не буде останнім. У Таджикистані вважають, що киргизькі влади нечесно розподіляють воду. Навесні і влітку, коли починаються сільгоспроботи, витрата води збільшується в десятки разів, і конфлікти між сусідами загострюються.

 

  На цей раз міжусобиця почалася через те, що представники таджицької сторони спробували встановити на стовпі біля водозабору камери відеоспостереження, що дозволяють відслідковувати розподіл води. Представники киргизької сторони обурилися і намагалися спиляти стовп. Перепалка переросла у бійку і киданням каміння в опонентів, а через якийсь час пролунали постріли. І якось доволі оперативно військові підрозділи Таджикистану опинилися «в ряді районів» Киргизстану.

 

Читайте також:

  Все б можна було списати на емоції, дикуватість місцевого населення чи випадковість, якби не той факт, що конфлікт на кордоні виник майже відразу після того, як регіон відвідав російський міністр оборони Шойгу. Непрямим підтвердженням того, що до конфлікту Москва могла докласти свою руку, стала надзвичайно оперативно оприлюднена заява Путіна про готовність виступити посередником між Таджикистаном і Киргизстаном.

 

Нагадуємо: