Пам’ятайте: всі ваші фото та відео під час війни можуть бути використаний ворогом проти вас!

  Молоді хлопці – народ від природи веселий, а коли вони ще й курсанти, то часто ще й винахідливий. І все  було б добре, якби майбутнім воїнам їхні старші наставники пояснили одну елементарну річ: коли вже ти обрав військову професію, потрібно бути надзвичайно обережним із фотографуванням і фільмуванням того, що тебе оточує.

 

Всі ваші фото і відео ворог або потенційний противник обов’язково використає проти вас!

 

  У подібну халепу цього разу вскочили курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Скоріше за все, хлопці вирішили просто трохи повеселити себе і своїх знайомих. Але ось що з цього вийшло.

 

1) Вранці, 29 квітня 2021 року, на одному з провідних вітчизняних інтернет-ресурсів опубліковане відео з фейсбук-сторінки народної депутатки Соломії Бобровської. Розгнівана авторка розмістила зафільмований обід курсантів одного з військових навчальних закладів України. На тарілці одного з курсантів видно щось на кшталт екзотичного ракоподібного.

 

2) Журналісти АрміяInform за’сували, що опубліковане на сторінці Соломії Бобровської відео було взяте зі «сторіз» інстаграм-сторінки alex_tymanov_group відомої української волонтерської спільноти під назвою «Алекс Туманов групп». За інформацією депутатки, відео надали курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба кілька днів тому.

 

https://www.facebook.com/watch/BobrovskaMP/?cft[0]=AZXMvhNAbHrKRYrf6nktrUe1o2mhOXNkE7MMGlO_zNSNguPi0I5NIgxASuvzjS_-TtDK3foSND66CBYLKW-mXE-it5529JQEZ5YPWMJ4Jz5mgJRZv66TYruohnt0Ukh2xA52r0ynkhniUI_b_UBJR_gC&tn=%3C

3.) Було проведено ціле розслідування, під час якого дослідивши ракоподібну істоту, яка виступає головним героєм відеороліку, вдалося дійти наступних висновків:

 

3.1.) Враховуючи стандартні розміри столової ложки, зокрема її частини під назвою «черпак» — 7см/4,5 см., а саме такий столовий прибор присутній на відео, вирахувано розміри істоти – приблизно 3,5–4 сантиметри.

 

3.2.) З джерел наукового середовища зоологів вдалося дізнатися, що зафільмована істота — дійсно ракоподібне, з харчовими якостями, як і у креветок.

 

3.3.) Із зафільмованого на відео можна стовісотково стверджувати, що істота, головний герой відеороліку, не варилась у казані разом із борщем, адже ракоподібні, потрапивши в температуру 100 °C, мають властивість отримувати червоне забарвлення (без варіантів), бо такі особливості будови тканин їхнього тіла. У кадрі ж створіння зовсім не червоне, а зелено-коричневе, тобто не варене, а значить –  в казані воно не було.

 

  ВИСНОВОК:  у тарілку харківських курсантів ця істота потрапила не з першою стравою, адже згідно з пунктом 9 Наказу МО України № 140 «Про затвердження Порядку застосування Каталогу продуктів харчування», температура готової їжі до початку її приймання особовим складом повинна бути: для перших страв — не нижче 75 °C, а в казані взагалі був окріп — 100°C і рачок би обов’язково почервонів – без варіантів!

 

  Керівництво навчального закладу провело власне розслідування, чи могло подібне трапитись  у їхній їдальні і виявило цікавий факт. За інформацією т.в.о. начальника університету полковника Андрія Бережного, відео з’явилося в інтернеті після обіду 22 квітня 2021 року на одному з російських інтернет-ресурсів. Тоді ж у військовому виші негайно перевірили їдальню, але подібних істот не виявили.

 

  Крім того, було з’ясовано, що дане створіння абсолютно не притаманне фауні України і дуже схоже на ракоподібних, які живуть у північних морях і океанах. На суходолі, а особливо в приміщеннях кухні та їдальні ХНУПС, воно навіть теоретично вижити не змогло б, а у Харкові його можна зустріти виключно в екзотичному зоомагазині.

 

  Тому, в посадових осіб, які відповідають за харчування курсантів і цивільних кухарів, які працюють у тамтешній їдальні, існує припущення, що відеоролік зрежисований, а ракоподібна істота у ролі головного героя, є силіконовою іграшкою або приманкою для морської риболовлі, яку в даному випадку застосували як реквізит аматорського відео, впевнені у  Харківському національному університеті Повітряних Сил.

 

  Ну, а коли серйозно, то «розбір даного польоту» майбутніх авіаторів ще раз свідчить про відсутність медіаграмотності у користувачів інтернет-ресурсів, яких використовують у рамках класичних гібридних загроз для здійснення деструктивного психологічного впливу на свідомість громадян і військовослужбовців. Не можна виключати й того факту, що хтось, хто полюбляє вводити в оману споживачів соціальних мереж, тішиться від свого вміння створювати специфічні інформаційні події.

Нагадуємо: