Придністрв’я наполягає на переговорах в форматі “5+2”

  Повернувшись із Москви до Тирасполя “лідер” маріонеткового Придністров’я Вадим Красносєльський звернувся до президентки Молдови Майї Санду з пропозицією негайно розпочати обговорення можливостей всеосяжного врегулювання конфлікту між двома берегами Дністра.

 

  Раптові “мирні ініціативи” маріонеткового утворення одразу “помітили і схвалили”. “У Москві вітають готовність Тирасполя приступити до зацікавленого обговорення шляхів зближення берегів Дністра і відновити переговори у форматі „5+2“, — зазначили у МЗС РФ. — Закликаємо керівництво Республіки Молдова проявити конструктивний підхід і позитивно відгукнутися на ініціативу Придністров’я”.

 

  Запропонований формат переговорів „5+2“ передбачає участь у “переговорному процесі” крім Молдови і проросійського маріонеткового Придністров’я, ще й представників Росії, ОБСЄ, США, ЄС та України.

 

  За словами російських дипломатів, дана ініціатива  нібито здатна “надати імпульс процесу придністровського врегулювання і подолати його тривалу стагнацію”. А Москва може посприяти в якості “посередника і гаранта” в цьому процесі.

 

  Ситуація із створенням проросійських маріонеткових республік  дуже нагадує ситуацію створення “Радянськиї республік” 100 рків тому. Тоді на територіях, на які вели наступ німецькі війська під час Першої світової війни, раптом проголошувалися “самостійні радянські респууьліки” які також вимагали міжнародного визнання та претендували на роль суб’єктів у переговрному прцесі.

 

  Сьогодні Кремль, встановивши фактичний контроль над захопленими територіями сусідніх з РФією країн, не поспішає її приєднувати до складу Російської Федерації. Поставлені з Москви “керівники” цих псевдореспублік намагаються переконати світову спільноту в тому, що вони є “окремий нарід”, який “самостійно відновив державну незалежність”.

 

  Сьогодні за таким сценарієм існують Абхазія, Південна Осетія, Придністров’я, ДНР та ЛНР. У керма цих песевдореспублік знаходяться “лідери”, яких призначаються в Кремлі та отримують зарплату “з Москви”. Вони абсолютно нічого самостійно не вирішують.