Проти Дениса Шмигаля порушено кримінальне провадження, – Ігор Мосійчук

  Проти прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля порушено кримінальне провадження прокурором Спеціальної антикорупційної прокуратури за незаконного виведення з України 10 мільйонів доларів. Інформацію про це із фото витягу з ЄРДР поширив у своєму Telegram колишній народний депутат України Ігор Мосійчук.

  Прем’єру світить до 12 років у’язненя. Але, не виключені “варіанти”, бо в судді Тандира вже 1,5 місяці шукають алкоголь в крові.

  Ігор Мосійчук детально описав схему: мова йде про події вже далекого 2015 року, коли НБУ оголосив ПАТ “Кредитпромбанк” неплатоспроможним. На депозиті цього банку зберігалося близько 8 млн дол. нідерландської компанії “Сіті-Стейт Н.В.”, та українських TOB “КУА “Практика”, ТОВ “Кристалл-Інвест” та ТОВ “Продіз”. Всі перераховані компанії у той чи інший спосіб пов’язані з українським бізнесменом Анатолієм Юркевичем.

  Для повернення депозиту Юркевич оголосив заморожені на рахунку кошти міжнародними інвестиціями, що на думку Мосійчука є брехнею, оскільки ці кошти не були зареєстровані у НБУ в якості інвстицій. Юркевич звернувся зі скаргою до Міжнародного центру по врегулюванню інвестиційних спорів (Вашингтон, округ Колумбія, США).

  Тодішній міністр юстиції Павло Петренко, замість того, щоб повідомити арбітраж, що це не інвестиції, а депозит, погодився брати участь в суді, більш того виділив 450 тис. євро для юридичної фірми Foley Hoag AARPI за представництво України.

  Україна цей суд програла і вже у вересні 2019 адвокати Юркевича звертаються до Київького апеляційного суду з метою легалізації рішення міжнародного арбітража.

  16 вересня 2019 року Київський апеляційний суд виносить ухвалу, згідно з якою позов Сity-State N.V про повернення коштів задовольнити у зв’язку з виконанням рішення Міжнародного арбітражу в справі № АRB/14/19. Але, річ у тім, що за даним номером на сайті Міжнародного суду знаходиться рішення у справі щодо Сенегалу.

  Далі найцікавіше – Кабмін постановою №1284 від 21.12.2020 ухвалює постанову про повернення коштів Юркевичу, виділивши їх з … коронавірусного фонду, – пише екс-нардеп.

 “Зв’язуючим ланцюгом між корупціонерами минулої та нинішньої влади, і бізнесменом Юркевичем” станом на сьогодні заочно арештований ВАКС юрист Андрій Довбенко”, – пише Мосійчук.

  Довбенко близький із колишнім міністром юстиції Петренком, а з Юркевичем його пов’язує те, що саме Довбенко через АРМУ розпродував майно Націоналізованого “Сбербанку Росії”, в заставі якого були активи бізнесмена Юркевича.

  “За кожним моїм словом в цьому дописі є документ! Залишається сподіватися, що САП і НАБУ не обмежаться кримінальним провадженням, а далі буде підозра, суд і вирок адже корупція вбиває точно так як і ворожі кулі”, – додає колишній народний депутат.

  Передрук з Українські Новини.

НАГАДУЄМО:

Якщо відкинути емоції, то цифри на фронті на користь України, – Ігаль Левін, військовий оглядач