Якщо відкинути емоції, то цифри на фронті на користь України, – Ігаль Левін, військовий оглядач

  На думку військового оглядача Ігаля Левіна розумники із Заходу, які люблять побурчати в бік України, нехай повикидають свої книжки з військового мистецтва. А якщо серйозно, то нехай здійснять ревізію вмісту та перепишуть. Вся справа в тому, що цифри дають нам зовсім іншу картину, ніж суха теорія.

  У морі емоцій, спекуляцій та російських вкидань найважливіше – це цифри. За звітами моніторингової групи “Oryx”, обопільні задокументовані втрати в техніці з початку липня виглядають наступним чином:

  • 1-3 липня: 38:15 – на користь України;
  • 4-8 липня: 75:28 – на користь України;
  • 9 липня: 27:28  – фактично маємо паритет;
  • 10-11 липня: 64:37  – на користь України;
  • 12-13 липня: 50:16 –  на користь України.

  Тобто, незважаючи на те, що Україна продовжує наступати на кількох напрямках, ворог, як і раніше, зазнає відчутно більших втрат, ніж ЗСУ, які здійснюють наступ. І що найголовніше – ЗС РФії продовжує втрачати артилерію. Кожен може відкрити згадані вище звіти “Oryx” та переконатися, що, як правило, на один втрачений Україною гарматний ствол припадає 5 російських.

  Вибивання техніки вже позначається на розстановці сил на фронті. За свідченням одного з аеророзвідників 35-ої окремої бригади морської піхоти, з яким я на зв’язку і який веде бої на вістрі атаки ЗСУ разом зі своєю бригадою, якщо минулого місяця росйські окупанти перекидали свої резерви на тактичному рівні за допомогою бойових машин піхоти, то ось уже тиждень як вони підвозять піхоту на “нуль” за допомогою вантажних та легкових авто.

 Це все не означає, що наступ йде легко і що ворог прямо завтра випарується. Але цифри не обдуриш. Факти вогневої переваги українців очевидні.

  І знову це не означає, що хлопцям на фронті все дається дуже просто. З тієї ж 35-ки розповідають про колосальні надзусилля, про роботу російських РСЗВ по ним, про суцільні мінні поля, про новачків, які прибувають з навчальних центрів, які ще не обстріляні і з якими потрібно проводити роботу на місцях одразу після прибуття.

  Війна взагалі ніколи не буває легкою. Будь-який бій унікальний і складний, навіть якщо йдеться про загалом успішну кампанію. Але ще раз наголошую: цифри не обдуриш! Тому продовжуємо підтримувати армію та бійців усім, чим тільки можемо, і з холодними головами дивимося на те, як змінюються кількість сил та структура бойових порядків на фронті. І вона змінюються не на користь Росії.

  А розумники із Заходу, які люблять побурчати в бік України, нехай викидають свої книжки з військового мистецтва, або, як мінімум, нехай здійснять ревізію змісту та перепишуть. Бо варто пояснити, як це проводити наступальні операції обмеженими силами, з обмеженою підтримкою з повітря, але при цьому нести втрати менше, ніж у ворога.

  Передруковано з Фокус. Переклад “НОВА: новини ветеранів“.

НАГАДУЄМО:

Ексначальника Управління СБУ в Харківській області судитимуть, – ДБР завершило розслідування