Проросійські опозиціонери у Вірменії вимагають відставки прозахідного прем’єр-міністра

  Опозиція Вірменії не погодилася на пропозицію прем’єр-міністра країни Нікола Пашиняна провести позачергові парламентські вибори. Вони вимагають відставки глави уряду, повідомляє Deutsche Welle.

 

  “Ми не згодні на їх проведення, якщо Пашинян перебуватиме при владі”, – заявив кандидат опозиції на пост прем’єр-міністра Вазген Манукян. Він також додав, що після відставки Пашиняна необхідно сформувати тимчасовий уряд і лише потім призначити протягом року позачергові вибори.

 

  “Ми побачили, як він із залученням адміністративного ресурсу зібрав мітинг, привів 15 тисяч осіб з областей, ми побачили, як він вів війну, і ми не хочемо, щоб він точно так же провів вибори”, – додав один з лідерів вірменської опозиції.

 

  Політична криза в Вірменії розпочалася ще задовго до Другої Карабахської війни. Вірмени мали наглість обрати «прозахідного» Пашиняна, чим дуже образили Путіна. Коли Алієв відчув настрої в Кремлі, він розпочав звільнення територій, захоплених вірменами на початку 90-тих. Москва «висловлювала співчуття», але у конфлікт вирішила не вмішуватися. Всих собак, за поразку ЗС Вірменії у цій війні тепер намагаються повісити саме на «прозахідного» Пашиняна.

 

  Конфлікт, який маємо сьогодні вибухнув з новою силою після того, як вищі військові офіцери закликали Пашиняна піти у відставку, що той розцінив як спробу державного перевороту. У відповідь прем’єр ініціював звільнення начальника Генштабу армії Вірменії, але президент країни вже двічі  відхилив запит прем’єр-міністра Пашиняна. Пашинян пропонує провести дострокові парламентські вибори у 2021 році. Але для цього треба домовитися з опозицією. Як бачимо конфлікт зайшов у глухий кут і днями мають відбутися події, які схилять шальки терезів на бік або на «проросійских» військових, або на бік «прозахідного» прем’єр-міністра.