Російські найманці нарощують активність в Африці

  Загони російської банди «Вагнера» діють в цілому ряді країн Африки, зокрема в Судані, Центральній Африканській Республіці, Лівії, Зімбабве, Анголі, Мадагаскарі, Гвінеї, Гвінея-Бісау, Мозамбіку і скоріше за все в Демократичній Республіці Конго. Про розповіло американське агентство Bloomberg.

 

  Москва офіційно не визнає своє причетності до діяльність своєї ж банди. Загони «Вагнера» діють під вивіскою компаній різного профілю, зокрема компаній з видобутку золота, алмазів, військовому навчанню чи спеціалізуються на кібервійні. Bloomberg також пише, що російські найманці беруть участь в навчанні армій африканських диктаторів, захисту важливих персон, охоронах рудників золота, алмазів, урану, задіяні в «гарячих точках»: в Лівії, ЦАР, Судані та Мозамбіку.

 

  За це Москва отримує право на використання мінеральних і природних ресурсів цих країн, продажу зброї, технологій і військові послуги. Вся ця діяльність спрямована на розширення впливу Росії на Африканському континенті, пише Bloomberg.

 

  У Лівії найманці «Вагнера» розміщені на авіабазі в провінції Ель-Джуфра в центральній частині країни і авіабазі «Ель-Кардабійе» в місті Сирт. За даними США і ООН в Лівії дислоковано близько двох тисяч найманців з Росії. 23 жовтня 2020 року конфліктуючі сторони в Лівії за підсумками переговорів під егідою ООН в Женеві підписали угоду, що зобов’язує іноземних найманців забратися геть  з країни, в тому числі членів російської банди «Вагнера», протягом трьох місяців. Минуло вже чотири місяці і, за даними західних розвідок, Кремль під прикриттям банди «Вагнера» актвно обладнує дві авіаційні бази для російської авіації в Лівії.

 

Нагадуємо: