Президент України підписав Закон №8009 про демобілізацію, – нардеп Олексій Гончаренко

  Президент України Володимир Зеленський підписав підписав Закон №8009, який розширює перелік умов, що надають право на демобілізацію.

  “Тепер військовослужбовці, які під час дії воєнного стану визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців можуть бути звільнені в запас”, – говориться в Законі.

  Додатковою підставою звільнення з військової служби є, якщо близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний брат чи сестра) загинули або пропали безвісти після повномашстабного вторгнення росії.

  У пояснювальній записці зазначено, що документ “дозволить у період воєнного стану звільнятися з військової служби військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, а також, які проходять військову службу за контрактом, якщо їхні близькі родичі загинули або пропали безвісти в умовах відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України”.

  Також в Україні прийнто Закон № 8169 “Про військовий обов’язок і військову службу”. Ним удосконалено положення Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в частині порядку виконання громадянами військового обов’язку та проходження ними військової служби та служби у військовому резерві.

   Раніше Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №9342 щодо доплат та збільшення відпусток для військовослужбовців.

НАГАДУЄМО:

Одеський воєнком Борисов перебуваючи на посаді став доларовим мільйонером