Правляча партія Грузії починає процедуру імпічменту президентки

  Голова правлячої партії «Грузинська мрія» Іраклій Кобахідзе на пресконференції заявив, що його політична сила починає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. За словами Кобахідзе, партія “Грузинська мрія” звернеться до Конституційного суду щодо порушення президенткою Конституції.

  Проблема полягає в тому, що уряд Грузії не дав згоди на візити президентки на найближчі пів року, більшість з них – до країн ЄС. Саломе Зурабішвілі планує зустрічі з європейськими лідерами на підтримку надання Грузії статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

  Але апарат уряду Грузії оприлюднив заяву, в якій йдеться, що президентці Грузії відмовлено у візитах до України, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Бельгії, Данії, Арабських Еміратів, Ізраїлю, Болгарії та Чехії.

Голова правлячої партії «Грузинська мрія» Іраклій Кобахідзе

  Попри це, 31 серпня Саломе Зурабішвілі все одно вилетіла до Німеччини для зустрічі з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром, а 1 вересня має зустрітися у Брюсселі з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем. Вона заявила, що цими зустрічами починає турне за підтримку надання Грузії статусу кандидата на вступ до ЄС.

 Така ініціатива Саломе Зурабішвілі викликала невдоволення у “правлячих колах” Грузії. В уряді пояснюють, що згідно з конституцією країни «здійснення зовнішньої політики є повноваженням уряду Грузії», а «президент Грузії здійснює представницькі повноваження у зовнішніх відносинах лише за згодою уряду Грузії», повідомило “Радіо Свобода”.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі

  Після рішення Конституційного суду для початку імпічменту президентки, “політичним лідерам” Грузії необхідно зібрати голосів 100 депутатів парламенту. Проросійська «Грузинська мрія» не має необхідної кількості голосів: із 140 чинних депутатів, 84 – у парламентській більшості, а 56 – у парламентській опозиції. Але щоб зупини проєвропейску президентку потрібно знайти всього 16 “титушок”.


НАГАДУЄМО:

Ветерани вимагають встановити чіткий план демобілізації, – звернення до президента України