Ветерани вимагають встановити чіткий план демобілізації, – звернення до президента України

  Харківська обласна громадська організація “Спілка ветеранів АТО”  звернулась до Президента України Володмира Зедленського із відкритим листом. Ветерани, які ще в 2014-му році одними з перших стали на захист України, які з перших хвилин повномасштабного вторгнення росії в Україну покинули всі справи, роботу, сім’ї  і знову пішли боронити нашу країну, вирішили нагадати, що люди, які перебувають вже 18 місяців на передовій, потребують демобілізації.

  “18 місяців безперервної війни ламають і сталевих людей”, – пишуть у звернені ветерани.

  “Суспільство потребує зрозумілого графіка демобілізації воїнів, котрі з початку війни захищають державу, та чітких строків несення служби – для тих, хто прийде їм на зміну. Без сумніву, це має бути поступовий процес: як це було у 2015-2016 роках. І для тих, хто бажає залишитися в лавах ЗСУ і далі – необхідно буде переходити на контрактну службу”. – пояснюють свою вимогу демобілізації ветерани війни.

  І не варто почувши слово “демобілізація” одразу вирячувати очі і волати “зрада”. Ніякої зради тут немає. Росія нав’язала Україні принципово новий тип війни. Фактично, війна триває вже десять (!!!) років. Одні й ті самі люди без ротації ні фізично, ні морально “не дотягнуть” до Перемоги. Україні потрібен навчений резерв бійців в тилу, які пройшли через реальну участь у бойових діях.

  Тому у зверненні до президента України ветерани ГО “Спілка ветеранів АТО” нагадують, що ми маємо бути готові до того, що ця війна не закінчиться а ні через рік, а ні через 5 років – так само, як за 8 років не закінчилось АТО.

  “В державі має бути запроваджений прозорий та справедливий план мобілізації й підвищення обороноздатності країни – за яким військову службу мають проходити практично всі громадяни України. Саме з цього починається наша майбутня перемога”, – переконані ветерани АТО/ООС.

Влад Якименко,  ветеран війни

НАГАДУЄМО:

Президент України підписав Закон №8009 про демобілізацію, – нардеп Олексій Гончаренко