Патрульного із Дніпра суд відправив під цілодобовий домашній арешт

Патрульного із Дніпра суд відправив під цілодобовий домашній арешт

  Патрульного із Дніпра, який застрелив порушника в ході конфлікту, суд відправив під цілодобовий домашній арешт до 30 жовтня 2023 року. Прокурор вимагав взяти його під варту на 60 діб без права на внесення застави.

   Патрульний поліцейський Євген Звонков, який застрелив нападника у Дніпрі, провину не визнав. Він заявив, що не вважає себе винним. “З підозрою я не згоден абсолютно. Тому що всі дії, які прописані – я не робив. У той день на мене і на мою колегу було скоєно напад. Після того, як були використані всі можливі методи впливу, в стані крайньої необхідності була застосована зброя для захисту мого життя та життя моєї колеги”, – заявив Звонков.

  Під час судового засіданя у Дніпрі кілька десятків поліцейських прийшли до будівлі суду, щоб підтримати колегу, якому обирали запобіжний захід.

  Випадок з ліквідацією порушника у Дніпрі та відкритої кримінальної справи на одного з патрульних матиме важливий культурний вплив на суспільство. У країні тривають дискусії, яку поведінку вважати правильною, а яку неприйнятною.

  Якщо поліцейського притягнуть до відповідальності, тоді сідати на підпитку за кермо, а після цього мінятися місцями з пасажиром, хамити представникам поліції та нападати на них – буде сприйматися суспільством як соціально прийнятна та правильна поведінка.

  У випадку виправдання поліцейського, беручи до уваги погрози зловмисника та його агресивні дії, та ще й  нагородять патрульного за належну реакцію на обставини, водночас відкривши кримінальну справу проти загиблого та співучасника злочину, тоді суспільство отримає чіткий сигнал, що така поведінка, яку дозволив собі п’яний хам, є не тільки неприйнятною, а й небезпечною для життя.

  На жаль, в Україні склалася така практика, що законослухняні громадяни, які сумлінно сплачують податки та етично поводяться щодо співгромадян, доримуються діючого законодавства – є найбільш уразливими. А соціальним еталоном успіху в Україні донедавна був бидлуватий подонок, якому не писані закони, доступне “телефонне право”, а городяни і поліція його намагаються обходити і не помічати, щоб уникнути клопоту, який може зруйнувати кар’єру і життя законослухняного громадянина.

НАГАДУЄМО:

http:///veterany-vymahaiut-vstanovyty-chitkyj-plan-demobilizatsii-zvernennia-do-prezydenta-ukrainy/

Поділитися: