Полтавський суд визнав указ Зеленського про мобілізацію необов’язковим до виконання, а Міноборони – приватною військовою компанією

Полтавський суд визнав указ Зеленського про мобілізацію необов'язковим до виконання, а Міноборони – приватною військовою компанією

  Голова Зіньківського районного суду Полтавської області Сергій Должко 23 серпня 2024 року виправдав обвинуваченого в ухиленні від мобілізації. Суддя вважає, що укази Зеленського не були оформлені відповідно до законодавства України. Про це йдеться в рішення суду.
  «Так звані закони та укази президента, у тому числі про мобілізацію, введення ЗС, про використання ЗСУ, які легітимуються під виглядом законів, є авторськими творами, не мають конституційного підґрунтя, не є законами по суті, не є обов’язковими до виконання народом», – сказано у рішенні суду.

  Чоловіку вручили дві повістки для відправки на військову службу — спочатку у січні, а потім у березні 2023 року. Однак він проігнорував обидва виклики, хоч і був попереджений про кримінальну відповідальність за ухилення від призову, пише hromadske.

  Під час розгляду справи обвинувачений визнав свою вину наполовину. Він пояснив, що один із лікарів написав висновок, що він придатний до військової служби, незважаючи на те, що, за його словами, має плоскостопість, а працівники лікарської комісії та ТЦК та СП не реагували на ці обставини.

  Суд обґрунтував своє рішення тим, що закони України та укази президента, які у вироку називаються «так званими», про мобілізацію та воєнний стан є нібито «авторськими творами».

  “[У них] немає конституційної основи, не є законами по суті, не є обов’язковими для виконання народом, є офертами від суб’єкта, який надає послуги з державного управління”, – стверджується у вироку.

  Крім того, суд вважає Міністерство оборони України “приватною військовою компанією”. Це обґрунтовують тим, що відомство має ідентифікаційний код юридичної особи 0034022 з «приватною формою власності».

  Також “приватною компанією”, посилаючись на іноземні реєстри, у вироку називають Кабінет Міністрів. Суд стверджує, що український уряд належить приватній іноземній компанії Dun & Bradstreet.

  Суд також вважає, що ТЦК та СП не мають права комплектувати Збройні сили України особовим складом, а можуть лише пропонувати укласти трудовий договір (контракт). Водночас у вироку зазначається, що «примус до трудового контракту є формою рабства».

  В Аналітико-адвокаційному центрі «Фонд DEJURE» повідомили, що наразі нове рішення судді ще не набуло чинності. В організації планують найближчим часом подати на суддю Должко скаргу до Вищої ради правосуддя.

НАГАДУЄМО:

http:///veterany-vymahaiut-vstanovyty-chitkyj-plan-demobilizatsii-zvernennia-do-prezydenta-ukrainy/

Поділитися: