Поразка на економічному фронті: друга найвища ціна у Європі на спотовому ринку електроенергії – в Україні

  РБК-Україна із посиланням на Telegram державного підприємства Оператор Ринку повідомляє, що ціна на електроенергію в Україні 3 липня нижча, ніж у сусідніх Словаччині, Угорщині та Румунії. Середньозважена ціна електрики в Україні становить 3,80 грн/кВт.год. або 95 євро за 1 МВт.год. Відповідно, у Словаччині ціна склала 97 євро (3,90 грн/кВт.год), в Угорщині та Румунії – 98 євро (3,93 грн/кВт.год).

  За даними державного підприємства, з початку 2023 року середня ціна електроенергії в Україні становила 75 євро за МВт. Це на 40% дешевше, ніж у Польщі та на 35% дешевше, ніж у Словаччині.

  Але голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус повідомив, що в Україні станом на 2 липня на спотовому ринку електроенергії була друга найвища ціна у Європі.

  Так, на ринку на добу наперед (РДН) в Україні середня ціна за електроенергію склала 2930,74 грн/МВт-год. Найвища ціна в ЄС була на спотовому ринку Італії – 4460 грн/МВт-год. При цьому в 10 країнах ЄС сьогодні сформувалась відʼємна середня ціна на РДН.

  Підвищення ціни на електроенергію неодмнно потягне за собою підвищення цін на ВСІ без винятку товари  в Україні. В умовах війни це рівнозначно  поразці України на економічному фронті. 

НАГАДУЄМО:

Дивні призначення молодих чиновників в умовах війни