Зернова Угода фактично узаконила піратство

  Блокада Чорноморського узбережжя України флотом Росії фактично рівнозначна піратству. “Міжнародне співтовариство має терміново вжити невідкладниих заходів щодо повного розблокування морських портів на Чорному морі”, – написав американський дипломат Джеймс Гілмор у своїй колонці для видання The Hill.

  “Це зловживання Зерновою Угодою, по суті, є блокадою воєнного часу. Росія встановлює контроль над “відкритим морем” порушуючи міжнародне право. Цей контроль є прямою загрозою іншим країнам Чорного моря, особливо Грузії, ще одній країні, що знаходиться під прицілом Росії”, – вказує експерт.

  За його словами, росія активно блокує порти та морську торгівлю, щоб завдати шкоди економіці України, та використовує гуманітарну угоду щодо зерна, як новітню форму “піратства”, яка виходить за межі пограбування активів України.

  ЄС може піти на поступки Росії, відновивши доступ російського банку до SWIFT заради “зернової угоди”, пише FT з посиланням на джерела. Там вважають, що цього разу загрози кремля вийти з угоди виявилися набагато серйознішими, і намагаються узгодити різні заходи, які б дозволили продовжити дію угоди, термін якої спливає 17 липня.

  Зокрема, за інформацією джерел FT, розглядається можливість відновити доступ підсанкційного “Россільгоспбанку” до SWIFT. Цю ідею її прихильники вважають “найменш поганим варіантом” вирішення проблеми.

  Посол з особливих доручень МЗС України Ольга Трофимцева, коментуючи повідомлення FT, наголосила, що шантажист, яким є Росія, ніколи не зупиниться. “Це ж відома аксіома: шантажист не зупиняється, якщо ти виконуєш його вимоги. Він просто вигадує все нові і нові приводи для шантажу. Спостерігатимемо. І працюватимемо над альтернативними шляхами”, – написала вона і підкреслила, що висловлює власну думку, а не позицію міністерства.

НАГАДУЄМО:

Поразка на економічному фронті: друга найвища ціна у Європі на спотовому ринку електроенергії – в Україні