НОВІ УКРАЇНСЬКІ РОЗРОБОКИ: ТАКТИЧНІ ПЕРЧАТКИ, МАСКУВАЛЬНІ КОСТЮМИ ДЛЯ СНАЙПЕРІВ,…

Завдяки розробкам Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ з 2018 року для Збройних Сил України вперше почали закупляти предмети речового майна, які раніше не постачалися взагалі або ж за рахунок міжнародної допомоги.

У військо вже надходять: костюми спеціальні й маскувальні для снайперів та розвідників, костюми для екіпажів броньових машин, наколінники і налокітники, сумки транспортні індивідуальні, бахіли утеплені тощо.

Торік команда ГУРСМЗ розробила та затвердила 46 нормативних документів на предмети речового майна. Зараз триває розробка і військові випробування нових зразків спецодягу, взуття та екіпірування, зокрема для снайперів: рейдових рюкзаків і чохла-килиму для перенесення зброї, які вже отримали високу оцінку військових. Ці зразки поступатимуть на планове забезпечення у 2019 році, як і нові модульні бронежилети та балістичні шоломи.

Від “дубка” до стандартів НАТО за 5 років: цікавий огляд змін та новинок речового забезпечення військовослужбовців ЗСУ підготував журналіст Геннадій Карпюк (Детальніше тут: https://bit.ly/2SH8sUf).

  1. Тактичні рукавички – абсолютна новинка 2018 року (старий варіант зі шкіри забракували), щось на зразок зроблених із сучасних синтетичних тканин американських тактичних рукавичок Mechanix. Їх виготовляють вітчизняні підприємства у 2 варіантах – для спецпідрозділів і загальновійськові. Перші більш захищені та краще пристосовані для роботи з військовими гаджетами, що мають тачскрін (сенсорна панель управління), яких в армії стає все більше. Зокрема, це тактичні планшети з різними функціональними програмами. Загалом нормально виготовлені тактичні рукавиці захищають руки бійця від бруду й уламків.
  2. Флісова кофта – розробка, якої раніше не було в ЗСУ. Фліс активно використовують у виробництві утеплювачів, шкарпеток-вкладишів, шарфів-труб, шапок, підшоломників.
  3. Літній польовий костюм зараз удосконалюється – випускають на базі трьох типів тканин, ідентичних тим, які використовують в армії США.
  4. Зимовий одяг – кардинально змінено підходи до конструювання й випуску – синтетичні утеплювачі зменшують вагу виробів, розширюють температурний і погодний діапазони застосування, швидше сохнуть та відводять вологу.
  5. Сучасний кожух із тришаровою імпортною мембраною із неймовірною стійкістю до дії води – вже надходить у частини. Навіть якщо на тканину тиснутиме умовний водяний стовп висотою 12 метрів, волога всередину не проникатиме .
  6. Нові комбінезони для технічного складу й танкових підрозділів – вже скоро почнуть надходити до військ.
  7. Бойові рюкзаки – поки що отримали ті частини, які братимуть участь у бойових діях.
  8. Маскувальний костюм снайпера – вже оснащують снайперські пари, врахувавши побажання самих снайперів. Кишені, отвори, вентиляція, застібки і їх розміщення розроблені згідно з анатомічними вимогами й з огляду на специфіку завдань.
  9. Нові пінополіуретанові матраци й подушки із синтетичним наповнювачем – на таких зараз сплять більшість людей.

Розробка й постановка на виробництво нових зразків, їх доставка та видача кінцевому користувачеві займає чималий проміжок часу. Найкоротший термін від розробки до отримання становить півроку, а середній – рік. Не всі усвідомлюють, наскільки це колосальна робота.

Усе майно, що надходить до ЗСУ, високоякісне, практичне у користуванні та позитивно оцінене військовослужбовцями. Згідно з нашими технічними умовами, кожен предмет відповідає сучасним вимогам та не поступається зразкам в арміях країн-членів НАТО. Цього року ми продовжуємо вдосконалювати забезпечення українських військових.

 

За матеріалами Північ