На російському модулі «Наука» знову негаразди: самі собою раптом увімкнулися двигуни

  «НОВА: новини ветеранів» вже розповідали, що російський багатофункціональний лабораторний модуль (БЛМ) “Наука”, 29 липня 2021 року, попри всі негаразди,  все ж такі зміг піднятися на орбіту трохи більш 400 кілометрів і пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС). Із неофіційних джерел стало відомо, що після запуска у модуля почалися проблеми із увімкненням ряду систем. Але найбільш тривожним виявилося небажання двигунів вмикатися.

 

  А вже після стикування з МКС у БЛМ “Наука” несподівано двигуни увімкнулися. Щоб їх включення не призвело до істотних зміни положення МКС, екіпаж увімкнув двигуни іншого модуля. Після цього вдалося повернути “повний контроль” над МКС.

 

  NASA заявило, що двигуни нещодавно прибулого модуля спрацювали, коли він ще був у процесі інтеграції в систему станції. За повідомленням агентства NASA причина незапланованого запуску двигунів БЛМ “Наука” невідома. У NASA додали, що астронавтам та космонавтам на борту нічого не загрожувало.

 

  Через ситуацію з БЛМ “Наука”, в NASA прийняли рішення про перенесення запланованого на сьогодні, 30 листопада 2021 року, тестового запуску до МКС космічного корабля Starliner.

 

  CST-100 Starliner (Crew Space Transportation) – пілотований транспортний космічний корабель, що розробляється компанією Боїнг у співпраці з компанією Bigelow Aerospace за програмою НАСА — Commercial Crew Development. Головне завдання – транспортування екіпажу до МКС та приватних космічних станцій, таких як Комерційна космічна станція Бігелоу.

 

   Starliner має капсулу діаметром 4,56 м., яка здатна  транспортувати до МКС 7 астронавтів.  Пілотований транспортний космічний корабель здатен залишатись на орбіті до 7 місяців. Капсулу Starliner планують використовувати до 10 разів.

 

  Капсула Starline сумісна з кількома ракетами: Falcon 9, Atlas V, Дельта IV і майбутньою ракетою Вулкан. Але запуски планується здійснювати в першу чергу ракетою-носієм Atlas V N22 зі стартового майданчика SLC-41 з бази ВПС США на мисі Канаверал (Флорида).

 

Олександр Олійник, спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”