На озброєння ЗСУ почав надходити ПТРК Скіф-М

   ПТРК “Скіф-М” – це модернізована версія ПТРК “Стугна-П”. Покращення ґрунтуються на досвіді бойових дій 2022 року. Про це на польській оборонній виставці MSPO-2023 повідомив представник ДККБ “ПРОМІНЬ”.

  ПТРК “Скіф-М” отримав полегшену триногу, були вдосконалені системи повороту та підняття, встановлені найкращі акумулятори, з’явився новий пульт, завдяки якому оператор може краще навести ракету на ціль, а також з’явились новий приціл та інтегрований  лазерний далекомір.

  Досвід використання під час бойових дій показав низький ризик виявлення опромінення лазерним далекоміром, оскільки російські війська мають дуже обмежену кількість бойових машин з відповідними системами захисту.

  Оновлений ПТРК здатний застосовувати всю існуючу номенклатуру керованих ракет сімейства РК-2, що застосовувалися базовим комплексом. Серед них 130-мм ракети з дальністю поразки 5000 метрів і тандемною бойовою частиною, здатною пробити до 800-мм гомогенної броні, а також їх потужніша 152-мм версія, здатна пробити до 1100-мм броні за динамічним захистом.

НАГАДУЄМО:

Лукашенко – співучасник воєнних злочинів рф в Україні, — Європарламент