Лукашенко – співучасник воєнних злочинів рф в Україні, — Європарламент

  Європейський парламент ухвалив резолюцію “Про відносини з білоруссю”. Резолюція пригадує повний перелік злочинів білоруського режимута його керівника, починаючи від розпалювання ненависті та участі в російській антиукраїнській пропаганді, до прямої підтримки російської армії, включаючи наданий дозвіл напасти на Україну з території білорусі та пряме постачання боєприпасів та військового спорядження.

  Режим лукашенка у білорусії має понести відповідальність за співучасть у злочині агресії, у воєнних злочинах, у злочинах проти людства та за злочин геноциду, що були скоєні проти України, – йдеться у документі. Відповідно, країнам-членам ЄС пропонується шукати правові шляхи для вилучення фінансових активів білоруського керівництва та відповідних підприємств, щоб спрямувати їх, за можливістю, на відбудову України.

  Окремий розділ резолюції присвячений злочинному вивезенню з України в білорусь понад 2150 дітей. Європарламент вважає лукашенка відповідальним за ці воєнні злочини, як і володимира путіна та марію львову-белову, та закликає МКС видати подібний міжнародний ордер на арешт лукашенка.

НАГАДУЄМО:

Генпрокуратура задокументувала понад 107 тисяч воєнних злочинів