На МКС знову вийшла з ладу система отримання кисню

О 15:19надійшла інформація про відмову” Електрону “, – доповів російський космонавт Рижиков під час сеансу зв’язку із ЦУПом, трансляцію якого здійснює НАСА. “Екіпажу і станції нічого не загрожує”, – одразу відреагували в “Роскосмосі».

 

Та це вже сьомий випадок поломки системи за останні місяці. Раніше система «відключалася» 14, 17, 19 і 21 жовтня, а також 10 і 12 грудня минулого року.

 

Як пояснили фахівці, на МКС знаходяться дві системи кондиціонування повітря – ВКВ-1 і ВКВ-2. Вони дублюють один одного. Система “Електрон” розташовується на російському сегменті МКС в модулі “Зірка”. Під час ремонту системи працює дублююча система в американському сегменті станції.

 

З серпня 2020 року екіпаж МКС займається пошуком і усуненням витоку повітря в російському модулі “Зірка”. Висловлюється думка, що розгерметизація може бути пов’язана з віком станції. Такої точки зору дотримується, зокрема, космонавт Іван Вагнер, який повернувся зі станції в жовтні.

 

Заступник голови ракетно-космічної корпорації “Енергія” Володимир Соловйов раніше повідомив, що в корпорації прогнозують “лавиноподібний вихід з ладу численних елементів на борту МКС” після 2025 року.

 

Зі свого боку, виконавчий директор “Роскосмосу” Сергій Крикальов відкинув твердження про збільшення числа поломок на станції і заявив, що модулі МКС здатні пропрацювати значно довше свого гарантійного терміну.

 

Зараз на МКС працюють російські космонавти Сергій Рижиков і Сергій Кудь-Сверчков, американські астронавти Кетлін Рубінс, Майкл Хопкінс, Віктор Гловер і Шеннон Уолкер, а також японець Соїті Ногуті.