На МКС знову проблеми – відбулася розгерметизація на російському космічному кораблі Прогрес МС-21

   На російському космічному кораблі, який 28 жовтня 2022 року пристикувався до Міжнародної космічної станції, відбулася розгерметизація в системі охолодження. Вантажний “Прогрес МС-21” пристикований до російського модуля “Поіск”. Згідно з програмою, “Прогрес МС-21” планували відстикувати 18 лютого 2023 року і відправити на Землю.

  Після інциденту “Прогрес МС-21″ було ізольовано від МКС. Температурний режим і тиск на борту МКС у нормі, життю та здоров’ю екіпажу нічого не загрожує, вони почуваються нормально”, – стверджують у “Роскосмосі”.

  У NASA підтвердили, що відбулася розгерметизація системи охолодження та корабля “Прогрес МС-21”. Наразі з’ясовується причина втрати охолоджувальної рідини на космічному кораблі.

  Минулого місяця схожа проблема виникла з російським космічним кораблем “Союз МС-22”. Він був “пошкоджений мікрометеоритом” і втратив всю охолоджувальну рідину. Щоб доставити додому двох космонавтів і астронавта США з Міжнародної космічної станції, в “Роскосмосі” планують наступного місяця запустить ще один космічний корабель “Союз МС-23”. NASA теж розглядає варіанти евакуації росіян, якщо і з наступним “Союзом” теж виникнуть “непорозуміння”.

НАГАДУЄМО:

Росіяни втратили космічний корабель Союз МС-22