На Київщині учасники АТО не можуть отримати землю через зламаний Держгеокадастр

Інформаційна агенція “НОВА – новини ветеранів” вже неодноразово писала про проблеми отримання земельних ділянок для учасників бойових дій. Різноманітні ділки створюють штучні перепони для ветеранів, оскільки не бажають “ділитися” землею на якій інколи ведуть полулеганльний аграрний бізнес. Така історія відбувається з землею мешканців села Озерна, Білоцерковіський район, де учасники АТО та місцеві жителі не можуть отримати земельні ділянки через штучні проблеми з реєстрацією документів.

 

 

 

За часів існування Радянського Союзу в Озерному існувало дослідне підприємство, яке належало Всесоюзному науково-дослідному інституту цукрових буряків. Після проголошення незалежності України, на його місці було створено державне підприємство “Дослідне господарство ім. 9 січня”, яке перейшло у спадок до вже  перейменованого Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України. До 2016 року на підприємстві працювало близько 200 осіб, була справна техніка та проводилися науково-дослідні роботи.

 


У 2016 році було призначено нового керівника підприємства Киричка В.М., якого пов’язують з народним депутатом від партії “Батьківщина” Вадимом Івченком. Після появи нового посадовця, на  підприємстві провели скорочення штату та змінили назву на “ДП “Дослідне господарство “Озерна”. Відтоді на землі почали працювати лише сезонні, наймані робітники, яких залучали до робіт на декілька місяців. Про це нам розповів голова громадської організації ГО “Асоціація учасників бойових дій учасників АТО” Микола Гніушевич.

 

“Усього там обробляється близько 3300 гектарів землі. Для проведення обробки землі, збору урожаю, почали набирати сезонних працівників. Дохід від одного гектару становить близько 10 тис. гривень. От таким чином і іде збагачення Івченка та причетних на 33 000 000 грн в рік”, – говорить Гніушевич.

 

Читайте також: 

 

 

Проте у 2019 році постановою Північного апеляційного господарського суду землю “Дослідного господарства “Озерна” було передано у комунальну власність жителів села Озерна. Після цього, до мешканців громади звернулися ветерани АТО з проханням розподілу комунальної землі та передачі її у приватну власність та отримали погодження цієї ініціативи. Також до розробки документації на землю приєдналися працівники Національної академії агарних наук України, члени сімей загиблих учасників АТО та працівники соціальної сфери Озерного.

 

“Була розроблена первинна документація на землю, проведено експертизу та подано на розподіл. Тобто державний реєстратор мав її розподілити. Після цього почалися проблеми. – Розповідає подробиці Микола Гніушевич.- При спробі реєстрації земельних ділянок у програмі національної кадастрової системи почалися проблеми. Ця програма визначала земельну ділянку як таку, на яку накладено арешт, відповідно будь-які зміни проводити неможливо. Проте цей арешт давно вже знятий. Крім того, дана ділянка позначені з так званою “накладкою”. Тобто у 2013 році проводилася інвентаризація земель і ці землі отримали попередній кадастровий номер. Його звичайно мали б прибрати з системи, але це чомусь не відбулось”.

 

 

Ось такі помилки почала видавати програма при спробі реєстрації землі для учасників АТО

 

 

Про наявні проблеми з реєстрацією ветерани АТО проінформували керівництво “Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру”, але  не отримали чіткої відповіді. Через деякий час програма взагалі була заблокована. Під час спроби реєстратора потрапити до програми, вона відмовлялася надавати такий доступ та повідомляла про несправність електронного ключа. За той час, поки неможливо було потрапити до електронної системи реєстрації, через суд було скасовано наказ Держгеокадастру  2019 року про передачу землі у комунальну власність Маловільшанської громади. 

 

 

Ось так створюються штучні перепони для учасників АТО: чи то система не працює, чи то реєстратор забув пароль

“Не дивлячись на те, що згідно із законом ще може бути  процедура апеляції, керівництво Держгеокадастру видало наказ про передачу землі у власність “Дослідного господарства “Озерна”. Ми дійсно будемо подавати апеляцію і я впевнений що ми її виграємо, проте зараз все ще залишається у підвішеному стані”, – говорить Гніушевич. 

 

 За словами Гніушевича, стоїть за цими обрутками народний депутат від партії “Батьківщина” Вадим Іванченко. Він має вплив всередині Держгеокадастру та створює штучні перепони в отриманні землі учасниками АТО, оскільки “Дослідне господарство “Озерна” насправді працює на нього. З залученням різноманітних схем, депутату вдається отримувати величезний дохід з цих земель і тому відпускати її до когось іншого він не збирається. 

 

Нагадуємо: