В.о. голови Держгеокадастру України Сергій Завадський провів зустріч з представниками Ради Ветеранів з різних регіонів нашої держави. Зустріч відбулася у понеділок, 18 березня, повідомляє кореспондент “Нова: новини ветеранів”.
Ветеранські об’єднання проінформували призначеного тиждень тому керівника Держгеокадастру про ситуацію із землею й складнощі у взаємодії з територіальними відділенями державної служби.
Найбільш проблемна ситуація, зі слів самих ветеранів, склалася у Хмельницкій області. Там місце має фактична відмова у оформленні атовцями земельних ділянок. В.о. голови місцевого Держгеокадастру Роман Папіровський, за словами учасників зустрічі, не реагує на звернення бійців щодо неприпустимості затягування строків рогляду заяв та нехтування законними правами ветеранів на оформлення земельних ділянок.
Сергію Завадському були передані відповідні документи, що свідчать про напружену ситуацію у цій площині. Також учасники АТО в цьому розрізі звернули увагу держпосадовців на те, що відбувається і у Вінницький області, де величезна кількість землевпорядної документації ветеранів вже довгий час не затверджується.
Разом із тим, як було відмічено, у деяких регіонах немає запитань до ефективності роботи органів Держгеокадастру із ветеранами.
Підсумовуючи результати зустрічі, учасники російсько-української війни зауважили, що всеукраїнською проблемою зараз для всієї держави є відсутність правового регулювання оформлення землевпорядної документації для атовців в умовах земельної реформи. Тепер повноваження щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення Держгеокадастр передає місцевим громадам. Внаслідок цього величезна кількість ветеранів може залишитися і без землі, і без грошей, сплачених за розробку землевпорядної документації. Справа в тому, що місцеві громади дуже часто під вигаданими приводами відмовляють атовцям.
Цю ситуацію, за словами ветеранів, мало би виправити прийняття Верховною Радою законопроектів #2194 та #3012-2. Вони повинні запобігти зловживанням місцевої влади та сформувати резерв земельних масивів для учасників АТО.
Громадські об’єднання учасників АТО вже звернулися з відповідними листами до президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради з вимогою якнайшвидше розглянути ці законопроекти – але якщо законопроект #2194 вже розглядається у другому читанні з величезною купою зауважень, то щодо законопроекту #3012-2 взагалі не призначена дата його першого читання.
Нагадаємо: