Ми «просто перестали стріляти»: «підсумок» за 2020 рік

До кінця року залишаються лічені години. Для українців прийдешній, 2021, стане вже сьомим роком стримування збройної російської агресії на Донбасі.

 

З 27 липня діє режим повного та всеосяжного припинення вогню, але чи значить це, що війна закінчилася? Навряд чи…У нашому матеріалі ми зібрали головні цифри російсько-української війни за 2020 рік. За ними – життя та смерть наших захисників, їхня звитяга та героїзм.

 

Втрати

Загалом, від початку цього року на фронті загинуло 49 українських воїнів. З них четверо – вже під час перемир’я. Про це йдеться у відповіді Генштабу ЗСУ на запит BBC News Україна.

 

У той же час, за підрахунками сайту “Новинарнія”, який зібрав дані про кожного загиблого, у 2020 році на Донбасі загинули 56 українських бійців – 55 чоловіків й одна жінка.

 

Поранення отримали 339 військових.

 

Щодо небойових втрат армії за рік, то за 2020-й померло 70 військовослужбовців ЗСУ, з них від 27 липня – 15 осіб.

 

До небойових втрат належать смерті військових від хвороб, нещасних випадків, самогубств та інших причин.

 

Полонені

У катівнях окупанта на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишаються 251 громадян України. Про це 29 грудня у своєму фейсбуці повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 

Нагадаємо, останній великий обмін полоненими відбувся 29 грудня 2019 року. Тоді в Україну вдалося повернути 76 громадян, у тому числі 12 військовослужбовців, які перебували у полоні бойовиків.

 

Обмін полоненими. КПП «Майорське». 29 грудня 2019 року

Обстріли

З метою реалізації рішення Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України від 22 липня 2020 року. з 27 липня 2020 року введено в дію “повний та всеохоплюючий режим припинення вогню”.

 

Попри це, окупанти майже щодня гатили по українським позиціям.

 

Як повідомляється на офіційному сайті Міністерства оборони України, лише станом на 1 листопада 2020 року було зафіксовано 2360 обстрілів позицій наших військ, з них 814 — обстріли із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.

 

«Найгарячішими» ділянками фронту залишалися позиції на півдні («Маріупольський напрямок»), а також ділянки під Авдіївкою, Попасною і Торецьком.

 

У той же час у відповіді СММ ОБСЄ на запит ВВС News Україна зазначено, що з початку припинення вогню (27 липня) і до 20 грудня Місія зафіксувала близько 4.2 тис. порушень режиму припинення вогню. За період із 1 січня до 27 липня 2020 їх було майже 130 тисяч.

 

Втрати цивільних

За даними СММ ОБСЄ, у 2020 році на Донбасі загинула 21 цивільна особа, ще 99 поранені. З початку перемир’я було вбито 7 мирних жителів, поранення отримала 31 людина.

 

Розведення сил

У наступному році заплановано чотири ділянки розведення сил та майже два десятки місць для розмінування. Про це 28 грудня під час зустрічі з журналістами заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

 

Передбачено, що розведення військ відбудеться на одній ділянці у Донецькій області  – поблизу села Григорівка та трьох ділянках на Луганщині – у Слов’яносербську, Петрівці та Нижньотеплому.

 

Незважаючи на оголошений режим повного припинення вогню, локальні бойові дії тривають. Тому дуже важливо у цій новорічній метушні згадати та подякувати тим, хто і у будні, і у свята продовжує стояти на захисті своєї країни.

 

Особлива шана і повага захисникам, для яких 2021-й рік вже ніколи не настане. Герої не вмирають!

 

Олена Шаріпова, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: