Ветерани АТО в Харкові захистили свої права під міськрадою (ФОТО)

Сьогодні учасники АТО/ООС з Харкова та області об 11:00 розпочали  пікетування Харківської міської ради. Ветерани обурені відміною безоплатного проїзду і вимагають його відновлення.

 

 

Справа в тому, що раніше ветерани війни здійснювали поїздки у міському електротранспорті як по окремому електронному квитку – з обмеженою кількістю поїздок, так і після пред’явлення посвідчення учасника бойових дій  – без обмежень. Останнє давало можливість користуватися міським транспортом ветеранам нехарків’янам.

 

Але нещодавно ветеранам повідомили, що з 01 січня 2021 року вони зможуть здійснювати користування міським громадським транспортом виключно при наявності електронного квитка із незначною кількістю проїздів. І це поширюватиметься тільки на харків’ян. Таке рішення автоматично позбаляє права проїзду всіх мешканців інших населених пунктів, навіть з Харківської області, не говорячи вже про ветеранів з інших областей України.

 

При цьому ж закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” № 3551-ХІІ від 1993 року не встановлює будь-яких кількісних обмежень пільгових поїздок для ветеранів. У ньому просто і чітко зазначено, що проїзд для ветерана війни в громадському транспорті має бути безкоштовним на всій території України.

 

Кілька днів тому Київська міська рада відтермінувала подібне введення електронного квитка для ветеранів та інших пільгових категорій громадян України до 1 липня 2021 року. Це дає право ветеранам,  які не є мешканцями столиці, надалі безкоштовно користуватися муніципальним транспортом Києва, бо  до переліку некиян-пільговиків також належать мешканці Київської області, які працюють в Києві,  ветерани-захисники, які приїжджають до столиці, та інші пільговики, які не проживають в Києві. Тому було прийняте рішення подовжити для них можливість користуватися пільговим проїздом у звичному режимі.

 

А от рішення Харківської міської ради № 419/16 та зміни до нього, затверджені Рішенням Харківської міської ради № 1009/18, прямо порушують вказаний закон України. ГО «Спілка ветеранів АТО» вже більше року судиться з Харківською міською радою щодо відміни даного протизаконного рішення.

 

І для того, щоб прискорити вирішення цієї «правової колізії», домогтися реального вирішення даного питання, зараз під міськрадою і зібралися ветерани. 

 

 

Представники ветеранської спільноти міста Харкова та Харківської області: голова ГО “Спілка ветеранів АТО” Віктор Волчелюк, депутати міської ради – атовці: Руслан Агібалов, Юрій Корсунов під час мітингу провели термінове обговорення даної проблеми із секретарем Харьківської міської ради Ігорем Тереховим.

 

 

Результатом зустрічі стало рішення, що усі необхідні розпорядження по внесенню змін до прийнятих раніше місько радою постанов будуть запроваджені буквально сьогодні – і на протязі майбутнього 2021 року безоплатний проїзд для учасників АТО/ООС у Харкові буде виконуватися в повному обсязі згідно діючого законодавства України.

 

Вітаємо харківських ветеранів хоч із тактичною, але перемогою!

 

Андрій Несміян, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”