Молдова перестає бути залежною від росії

   Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спіну повідомив, що “Молдовагаз” у грудні 2022 року закупить у держпідприємства “Енергоком” близько 100 млн кубометрів газу за середньою ціною $1108 за 1000 кубометрів.

 

  Також уряд Молдови продовжить збільшувати запаси газу на найближчі місяці, і, за словами міністра, тариф для споживачів залишиться незмінним. 


  “З минулого року ми обіцяли робити резерви та знаходити альтернативи, щоб перестати залежати від одного джерела. Нам це вдалося”, – сказав Спіну.


  Після заяви про здобуття незалежності від рашистського газу Молдова на додачу зупинила роботу ШЕСТИ російськомовних телеканалів. Цю новину повідомив глава МЗС та міністр євроінтеграції Ніку Попеску.


  У заяві на сайті молдавського уряду йдеться, що рішення ухвалили для захисту національного інформпростору. Молдова звинуватила канали у трансляції “некоректної інформації” про Молдову та війну росії в Україні.


  Ліцензії призупинили телеканалам Primul în Moldova, RTR Moldova, Accent TV, NTV Moldova, TV6 та Orhei TV. Потрібно відзначити, що деякі з них ведуть мовлення молдавською, а деякі російською. Їх об’єднує те, що всі вони пов’язані з проросійським політиком і бізнесменом Іланом Шором, який утік до Ізраїлю 2019-го після обрання Майї Санду президенткою Молдови.


  Заборона розпочнеться у понеділок, 19 грудня 2022 року і продовжуватиметься протягом надзвичайного стану, яке Молдова оголосила після того, як росія ввела війська в Україну 24 лютого.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  На Росії після останньої новини з Молдови зійшли піною і завели пісню про утиски росіян. У суботу офіційна представниця МЗС рфії маша захарова оцінила заборону “…як безпрецедентний акт політичної цензури, як порушення принципу плюралізму ЗМІ та грубе порушення права на свободу доступу до інформації, про свою прихильність до якого регулярно заявляє політичне керівництво Республіки”


  “Зважаючи на безпрецедентні наслідки його впровадження для російськомовної частини населення країни, ми також кваліфікуємо його як цинічне порушення прав національних меншин”, – додала маша захарова.

 

Заставка НАГАДУЄМО