Японія готується самостійно гарантувати свою безпеку

  Уряд Японії дуже непокоїть, що вторгнення росії в Україну спонукає Пекін атакувати Тайвань і японські острови. Через це у п’ятницю, 16 грудня 2022 року, уряд Японії схвалив найбільше з часів Другої світової війни нарощування військової потужності. Про це повідомило агентство Reuters.


  П’ятирічний план дозволить подвоїти бюджет країни приблизно до 2% ВВП і зробить її країною з третіми за величиною військовими витратами у Світі після США та Китаю. Виділення 320 мільярдів доларів має підготувати пацифістську країну до тривалого військового конфлікту. Він також включає придбання ракет, здатних завдати удару по території Китаю. Японія всерйоз розглядає можливість придбання в США крилатих ракет Tomahawk.

  Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда сказав, що Японія знаходиться на “перехресті історії”. “Ми відчуваємо швидке погіршення ситуації в плані безпеки на кордонах нашої країни. Стають дедалі помітнішими тенденції швидкогонарощування військової потужності в країнах та регіоні, що оточують нашу країну, відбувається посилення ядерного та ракетного потенціалів, робляться спроби в односторонньому порядку змінити статус-кво за допомогою сили“, – сказав Кісіда.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  І побоювання уряду Японії не безпідставні. Війна може розпочатись у тому випадку, якщо Росія все ж таки досягне своєї мети в Україні.  Провал її “блискавичного бліцкригу” викликало досить серйозне занепокоєння у лідера КНР Сі Цзіньпіна. Про це заявив директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс.


  “Ми знаємо, що він (Сі Цзіньпін – ред.) доручив своєму військовому керівництву бути готовим розпочати війну до початку 2027 року”, — заявив Бернс. І незважаючи на те, що Китай публічно заявляє про своє бажання об’єднати Пекін і Тайвань без застосування сили, Сі Цзіньпінь реально готується до війни.


  Згідно з заявою посольства КНР в Японії, Китай звинуватив Японію в неправдивих заявах щодо його військової діяльності в рамках нової стратегії безпеки.

 

Заставка НАГАДУЄМО