Магія деревини від «Mastak»: ветеран російсько-української війни створює унікальні вироби «з душею»

За словами ветерана з Надвірної Андрія Лисканюка, започаткувати власну справу йому допоміг життєвий та військовий досвід. Тепер у нього все злагоджено та чітко – працює як «по-воєнному».

У минулому Андрій – розвідник 4-го батальйону оперативного призначення НГУ «Крук» з позивним «Mastak».  Він і сьогодні – мастак (саме так називають на Прикарпатті майстрів ). Цю ж назву він обрав і для власного бренду.

Крамниця авторських виробів з деревини «Mastak» пропонує іграшки, посуд, інтер’єрний декор, побутові дрібниці, виготовлені з деревини у кращих народних традиціях. «Після повернення додому я мав досить складний період, важко було налаштуватися, знайти своє місце. Робота, на мій погляд, – найкраща реабілітація для ветеранів, адже власна справа докорінно змінила моє життя», – розповідає Андрій Лисканюк.

Андрій Лисканюк на фото крайній праворуч

Також ветеран безмежно вдячний своїй коханій дружині Оксані, яка допомогла  йому вийти з того депресивного стану, в якому він перебував після повернення з зони бойових дій. Захисник вважає її «душею» виробництва та його головним ідейним натхненником. Адже зробити перші кроки у власному бізнесі спонукала саме вона.

«За фахом я майстер різьби по дереву. Столярна справа тією чи іншою мірою супроводжувала мене все життя, але настільки серйозно як зараз, я нею не займався. Тепер це вже сімейний бізнес: дружина допомагає приймати замовлення та веде сторінки в соціальних мережах, сини – Денис та Артем поруч зі мною в столярні  опановують секрети майстерності», – ділиться своїм щастям ветеран. Вироби від «Mastak» не лише якісні та гарні, вони ще й мають свій характер, енергетику та відтворюють традиції нашого народу. Саме тому сувенірно-побутова продукція від Андрія Лисканюка здатна не тільки створити затишок в оселі, але і принести в житло елемент національного колориту та самобутності.

Абсолютно вся продукція – це ручна робота, екологічно чиста деревина (липа, дуб, черешня, бук, ясен) та натуральне покриття (лляна олія та віск). Отже, кожен виріб індивідуальний та неповторний, з оригінальним малюнком, створеним самою природою, з душею та позитивною енергетикою майстра.

«Дуже шкода, що багато з хлопців, які повернулися з Донбасу, втрачають себе у шкідливих звичках, або їдуть працювати в інші країни. Почати бізнес з нуля неможливо, а стартового капіталу у більшості просто немає. Мені пощастило більше, адже деревообробне обладнання  придбав ще до війни, тож зміг почати роботу, не чекаючи сторонньої допомоги. Розуміючи складність ситуації, ми з однодумцями намагаємося всіляко допомагати війську та ветеранам, надаємо волонтерську допомогу», – говорить учасник бойових дій.

Зараз Мастак займається пошуком майстрів, які б долучилися до нового проєкту. На сьогодні в планах створенням першої приватної столярні – майстерні, в якій би діти могли абсолютно безкоштовно ознайозмлюватися з процесом роботи з деревом.

«Моя історія ще раз доводить істину про те, що у житті кожного бувають складні моменти, але ніколи не потрібно опускати руки. Мені дуже пощастило, адже поруч зі мною була моя чудова родина, яка і стала головною рушійною силою на шляху до змін. Буду радий, якщо мій приклад допоможе іншим ветеранам повірити у власні сили та знайти своє призначення», – підсумовує Андрій Лисканюк.

.

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС