«Політичні шуми» навколо спроби «сепарської інспекції» позицій ЗСУ біля населеного пункту Шуми

Зрозуміло, що «шумиха» окупантів навколо позицій ЗСУ біля населеного пункту Шуми була лише приводом для «легалізації так званого «вогню у відповідь».

 

Щойно стало відомо, що ніяка «делегація» нічого не буде обстежувати, рашистські окупанти відразу о 14:15 відкрили вогонь по українських позиціях буквально зі стрілецької зброї. Для коригування вогню російські окупанти підняли у небо два безпілотних літальних апарати. Все це однозначно і беззаперечно свідчить про те, що обстріл був прицільним та свідомо спрямованим на ділянку, де мала пройти зустріч представників СЦКК та ОБСЄ і відносно якої росіяни надали чергові «гарантії безпеки».

 

Це і так зрозуміло всім.

 

Але сам факт можливості «інспекції позицій ЗСУ» російськими загарбниками спричинив неабиякий резонанс у суспільстві.

 

Рашисти трохи постріляли і на деякий час заспокоїлись. А українські воїни продовжують мужньо дотримуватися «повного і всеохоплюючого режиму припинення вогню» і належну «відповідь» російському агресору так і не надають.

 

Але коли на фронті все затихло, настала черга політиків з’ясовувати – так «хто ж кого переграв»?

 

Тут є кілька варіантів.

 

ВАРІАНТ 1 –  УКРАЇНА ПЕРЕГРАЛА РОСІЮ І “ДНР”.

 

“Та сторона” не очікувала, що Київ погодиться на спільний огляд укріплень, а ми тим самим вибили в них право обстрілювати наші позиції з ультиматумом. В Міноборони заявили, що хоч спільну інспекцію продавлювали росіяни, вони все ж не очікували, що ми на це погодимось. Коли ж у штабі ООС заявили про порушення з боку бойовиків, аналогічні тим, які вони пред’являють українській стороні, і зажадали аналогічної спільної інспекції ворожих позицій, то бойовики “здулися” і під надуманим приводом відмовилися. А на додачу від безсилої злості ще й не придумали нічого кращого, як обстріляти ці самі позиції.

 

ВАРІАНТ 2 –  РОСІЯ І “ДНР” ПЕРЕГРАЛИ УКРАЇНУ.

 

Після згоди української делегації в ТКГ на “спільну інспекцію” наших позицій, російські терористи отримали підтвердження, що влада Зеленського готова іти на поступки заради збереження тиші перед виборами і нею легко маніпулювати. Якщо це так, то в “Л-ДНР” будуть тиснути на українську владу й далі, тримаючи її у напрузі аж до самих виборів і граючи на пониження її рейтингу.

 

А на згадану інспекцію вони взагалі не збиралися, тому що, по-перше, прекрасно знають, що жодних порушень з нашого боку немає і СММ ОБСЄ це офіційно зафіксує, а по-друге, ризикують отримати від наших бійців “на горіхи”, тому що письмового наказу не відкривати вогонь у ворога на наших позиціях так ніхто й не наважився видати. Тому й почали увесь цей цирк з новими умовами участі в інспекції, щоби їм точно відомовили.

 

ВАРІАНТ 3 – УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД ПЕРЕГРАВ ВЛАДУ ЗЕЛЕНСЬКОГО.

 

По-перше військові відмовилися виконувати усний наказ, від якого віяло зрадою. Про це написав головний редактор одного з українських видань Юрій Бутусов.

 

По-друге, хвиля народного обурення, обіцянки пікетів та мітингів зупинили владу, і вона злякалася. Щоправда, він цих самих пікетів це владу не врятувало – люди прийшли як на Банкову під Офіс президента, так і до резиденції, у якій живе голова днржави. А у Харкові взагалі вимагали імпічменту Зеленського. І щось підказує, що це лише початок, і якщо українська влада захоче й далі балансувати на межі зради, народ мовчати не буде.

 

ВАРІАНТ 4 – ВЛАДА ЗЕЛЕНСЬКОГО ПЕРЕГРАЛА УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД.

 

По-перше, штаб ООС в останній момент дістав “кролика з капелюха”, внаслідок чого “спільну інспекцію” скасували,  виставивши націонал-патріотів істеричками, попутно спостерігаючи, як вони сваряться між собою, у тому числі, у ветеранському русі.

 

По-друге, влада в особі керівника української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука і Офісу президента показала себе такими собі захисниками української гідності. Мовляв, вони, звісно ж, готові до миру, але не дозволять цим бойовикам нахабніти і принижувати Об’єднані сили і ОБСЄ.

 

Найцікавіше те, що кожен з цих варіантів має право на життя і за великого бажання можна до кожного з них підтягнуте ще аргументів. Тому оцінка і сприйняття цієї непересічної багатоходової ситуації не в останню чергу залежить від ставлення до Росії, “ДНР”, Зеленського і націонал-патріотів.

 

Перебираючи можливі варіанти всі якось забули про два важливі моменти:

перший – як там під обстрілами в умовах тотального обмеження можливостей захисту свого життя перебувають наші захисники?

І другий – з російськими окупантами немає сенсу домовлятися, бо вони ігнорують будь-які домовленості у випадку, коли їм це вигідно.

 

Любителям «перебирати варіанти» потрібно чітко усвідомити, що ворог має бути знищений або вигнаний з території України. Росія має відшкодувати матеріальні та моральні збитки державі та конкретним громадянам України, які потерпіли від «гри росіян у войнушку» на території України.

 

І тут – без варіантів!