Легше вивчити китайську мову ніж зрозуміти принцип ціноутворення на вуглеводні в Україні

 Коли в світі ціна на нафту і газ зростає, в Україні вона теж зростає. І це пояснюють тим, що «ціни на світовому ринку зросли…».

 

 Світовий ринок – на те й ринок, що ціна то зростає, то знижується в залежності від попиту. Але на ринку вуглеводнів в Україні все «набагато цікавіше». Навіть, коли ціна на вуглеводні «на світових ринках» знизилася, то в Україні вона знову зросла! І пояснюють це тим, що «ринок в Українці відреагував на зниження ціни на газ у світі».

 

 Якщо ви нічого не зрозуміли, то «від теорії»  перейдемо «до цифр».

 

 Навесні цього року внаслідок того, що РФія і Саудівська Аравія пересварилися, ціна на нафту впала до 10 доларів за «умовну ємність». Значить, через півроку мала знизитися і ціна на газ. Але ГК “Нафтогаз України” в серпні піднімає ціну на 9% до 3,24 грн/куб.м. У вересні ціна газу зросла ще раз на 45% до 4,70 грн/куб.м. Крім того, “Нафтогаз” підвищив річну ціну на газ для населення з 4,73 грн/куб. м до 5,24 грн/куб. м.

 

 У листопаді ціни на газ знову “підросли” після завершення місцевих виборів. Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів у листопаді 2020 року на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). Порівняно із жовтнем ціна газу зросла на 34,7%, передає Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

 

 Коли врахувати сюди ще й доставку, то вартіст газу може сягнути 9-10 грн/куб. м.

 

 Також “Нафтогаз” підвищив ціни на газ для виробників тепла на 24%, до 5374 грн за 1 тис. кубометрів.

 

 А поки відбувається «поетапне підвищення» цін на газ, «Слуги» зайняті «ділом»: тривають “розборки” з Конституційним Судом…

 

Нагадуємо: