28 жовтня в Житомирі з ініціативи ГО «Жіночий ветеранський рух» заклали Алею в пам’ять про жінок, які загинули на Сході України – військовослужбовців і волонтерів. Місце для Алеї пам’яті обрали на території Дому ветеранів, який віднедавна в обласному центрі став місцем, де збираються ветерани АТО/ООС, члени їхній сімей, де їм надають психологічну допомогу, допомагають адаптуватися до мирного життя, працевлаштуватися, отримати юридичну консультацію спеціалістів тощо.
http:///dim-dlia-veteraniv/
За даними ГО «Жіночий ветеранський рух», з початку бойових дій на Донбасі загинули 16 жінок. Для увічнення пам’яті героїнь активістки ветеранського руху виступили з ініціативою висаджувати Алеї пам’яті по всій Україні.
«Це вже п’ята Алея пам’яті, яку закладено в Україні, – розповіла «НОВА» одна із засновниць Всеукраїнської ГО «Жіночий ветеранський рух», координаторка проекту «Алея пам’яті» Юлія Кіріллова. – Перед тим ми висадили дерева в Алеях пам’яті у Краматорську, Києві, Львові та Черкасах. Розраховуємо, що проект реалізуватиме на території всієї України. Як у великих містах, так і в селах. Жінки загинули, захищаючи всю Україну і заслуговують того, аби пам’ять про них зберігали у всіх регіонах…».
В Житомирі, зокрема, активісти посадили 16 декоративних яблунь. Біля кожного деревця встановили таблички з іменами героїнь. Одне з дерев на Алеї пам’яті, яку заклали у в обласному центрі, присвятили дівчині з Житомирщини – медику 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України 24-річній Сабіні Галицькій. Вона загинула біля селища Кримське на Луганщині в лютому 2018 року. В евакуаційну машину з червоним хрестом, де з пораненими перебувала військовий медик, влучила протитанкова ракета. Дівчина закрила собою трьох хлопців і врятувала їм життя. На церемонію відкриття Алеї пам’яті в Житомирі організатори заходу запросили її батьків…
Біля кожного дерева встановлюємо іменну табличку зі словами «Мамо не плач, я розквітну весною», – розповідає Ю. Кіріллова. – Їх встановлюємо, як пам’ять про сучасних героїнь і як символ нашої майбутньої перемоги…».
За словами фронтовички, весь організаційний тягар, пов’язаний з закладенням Алей пам’яті, взяли на себе, активістки ГО «Жіночий ветеранський рух». Як, до речі, і всі фінансові витрати. В тому числі, і покупку саджанців дерев. Влада регіонів поки не виявила інтересу до проекту і фінансово не допомагає. Окрім виділення місць для закладки Алей пам’яті.
Цього року активістки жіночого ветеранського руху запланували закласти Алеї пам’яті ще в двох містах – Дрогобичі і Броварах. Громадські активістки наголошують, що даний проект є важливою складовою народження патріотичної історії незалежної України, яка стала жертвою агресії, і нового сприйняття сьогодення. Проект, переконані жінки, необхідний не тільки для увічнення пам’яті сучасних героїнь, але і для виховання нового покоління українців, котрі мають зрозуміти яку ціну платить їхня Батьківщина за мир та право на незалежність.
Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”
Фото надані Ю. Кірілловою.
Нагадуємо: