В понеділок китайські ЗМІ опублікували карту, розроблену державним картографічним сервісом Китаю. На карті картографи КНР “домалювали” до своїх володінь частини Індійського штату Аруначал-Прадеш і прикордонний регіон Аксай Чін, а також російський острів Великий Уссурійський на річці Амур позначений повністю як територія КНР.
Опублікована в понеділок географічна карта, яка, як стверджується, була схвалена офіційним Пекіном і опублікована у понеділок Міністерством природних ресурсів Китаю.
У вівторок Індія заявила, що подала офіційний протест КНР через опубліковану карту, а міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар назвав претензії на територію Індії «абсурдними», зазначає Newsweek.
У Кремлі, на відміну від Індії, навпаки, заявили про “відсутність претензій”. У четвер, 31 серпня мзс росії заявило, що у росії та Китаю «відсутні взаємні територіальні претензії».
«Російська та китайська сторони дотримуються єдиної позиції щодо того, що прикордонне питання між нашими країнами остаточно вирішено», – цитують росЗМІ заяву маші захаровой, речниці російського мзс. За її словами, делімітація та демаркація кордону між росією та Китаєм була завершена по всій довжині, майже 4300 кілометрів, «у тому числі у 2008 році на острові Великий Уссурійський».
Росія та Китай у 2008 році, згідно з договором, погодилися розділити острів приблизно навпіл – західна частина острова загальною площею 250 кв. км. відійшла до КНР, а решта, розміром 174 кв. км – до Росії. Проте на карті можна побачити, що весь острів належить КНР.
Доцент історії Корнельського університету та директор відділу викладання й навчання Корнельського університету у Вашингтоні Девід Сілбі розповів часопису Newsweek, що нова карта “лише трішки” порушує угоду 2008 року. Він охарактеризував дану ситуацію: «Це як дати маленького стусана» росії – «нічого надто серйозного, але дратує достатньо, щоб мати значення».
Девід Сілбі говорить , що «китайці люблять використовувати карти як підтвердження свого авторитету та влади», та нагадати, «чого вони прагнуть».
Професор Марк Кац в інтерв’ю часопису Newsweek заявляє, що сьогодні путін безсилий перед Китаєм, який претендує на його території. Він “не в змозі голосно скаржитися з цього приводу, оскільки москва стала надзвичайно залежною від економічних відносин з Китаєм в результаті західних санкцій”.
Аналітики наголошують, що москві реально є, про що турбуватися, пише Голос Америки. Москва має бути стурбована тим, що за цією відносно невеликою китайською територіальною претензією, яка висувається, незважаючи на попередню угоду, може прийти набагато більша.
http:///kytai-aktyvno-hotuietsia-do-pershoi-iz-shesty-voien-pochatok/
http:///kytai-aktyvno-hotuietsia-do-shesty-voien-prodovzhennia/