В Україні мобілізуватимуть обмежено придатних чоловіків

  Наказом Міноборони України №490 оновлено список обмежено придатних до мобілізації чоловіків. Придатними будуть визнавати всіх статтями №№ 2-в (клінічно вилікуваний туберкульоз), 4-в (вірусні гепатити з незначним порушенням функцій), 5-в (безсимптомний ВІЛ), 12-в, 13-в (хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій), 14-в (легкі короткочасні хворобливі прояви розладів психіки), 17-в (невротичні, пов’язані зі стресом та соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматофортні та інші невротичні розлади, неврастіння, реакції на тяжкий стрес) при помірно виражених, короткострокових проявах), 21-в (повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи), 22-в (епізодичні та пароксизмальні розлади).

  ВЛК будуть запитувати інформацію про наявність діагнозів у військовозобов’язаних у сімейних лікарів. Запити ТЦК будуть робити щорічно перед проведенням приписки до призовних ділянок.

  В соцслужбах та органах соцзахисту буде запитуватись інформація про інвалідність. Медзаклади будуть передавати в ТЦК дані осіб, які за останні півроку хворіли на вірусний гепатит, черевний тиф, паратиф, дизентерію, інші інфекційні захворювання.

  Це робиться, щоб уникнути постановки “липових” діагнозів, що дозволяють зняти військовозобов’язаного з військового обліку.

  Обмежено придатні будуть придатні за конкретним військовим фахом. З цього питання ВЛК прийматиме відповідну постанову.

  Спрощено вимоги до здоров’я для десантників та морпіхів: частина військових, які раніше визнавалися непридатними до служби у десанті, тепер будуть придатними до такої служби.

  У Верховній Раді нардепи підтримали ідею про необхідність мобілізувати чоловіків, які здобувають другу вищу освіту. Профільний комітет і МОН не ініціюватимуть жодних обмежень щодо тих, хто отримує другу вищу, т.к. це буде порушенням конституційного права, але Міноборони та Генштаб можуть ініціювати відповідні запити, щоб дозволити мобілізувати такі категорії студентів.

  Восени деяким жінкам доведеться ставати на військовий облік. З 1 жовтня 2023 року працівниці медичної та фармацевтичної сфери будуть зобов’язані зареєструватись у військкоматах.

   Жінки інших спеціальностей поки можуть стати на облік за власним бажанням. Взяти на облік можуть жінок, якщо вони придатні до проходження служби за віком (до 60 років) та станом здоров’я (це визначає ВЛК).

НАГАДУЄМО:

Затверджено нові зразки беретних знаків для військовослужбовців окремих родів військ