Китай допомагає росії озброюватись, – The Telegraph

  Нейтралітет Китаю це, схоже, гарна «казочка» для  союзників України. Насправді Китай допомагає озброювати рф гелікоптерами, безпілотниками, оптичними прицілами та металами, які використовуються в оборонній промисловості,  пише The Telegraph 

  Російські фірми, у тому числі компанії, що перебувають під санкціями, що займаються виробництвом ракетних установок, бронетехніки та стратегічних бомбардувальників, отримали десятки тисяч поставок з Китаю в першому кварталі цього року, йдеться у розслідуванні The Telegraph.

  Товарообіг між країнами цього року перевищить $200 млрд, що стане новим рекордом. У тому числі завдяки експорту товарів з потенційним військовим застосуванням, що виріс більш ніж утричі порівняно з попереднім роком, згідно з аналізом обсерваторії економічної складності.

  Одна із фірм, яка називає себе оптовим продавцем дитячих іграшок – Shantou Honghu Plastics – відправила до Росії 1000 дронів. Інша компанія, Hems999, поставила два вертольоти, а Tianjin Huarong Aviation, з початку війни передала Росії чотири вертольоти Airbus. Китайські фірми також відправили оптичні приціли більш ніж 50 російським компаніям з початку 2022 по перший квартал цього року. Імпорт цих продуктів майже подвоївся до 2,5 млн. доларів минулого року в порівнянні з попереднім роком. Безліч російських заводів були відправлені титанові пластини та стрижні, що застосовуються в авіабудуванні та ракетобудуванні.

  Деякі китайські фірми навіть мають офіси в Москві або веб-сайти компаній російською мовою, і не докладають особливих зусиль для того, щоб приховати зв’язки з військовими, розміщуючи фотографії винищувачів і військових кораблів на своїх домашніх сторінках, пише видання.   Серед отримувачів товарів значилися МВС РФ, Росгвардія, Ростех, компанія «Туполєв» та інші державні структури.

НАГАДУЄМО:

Час від часу в іноземних ЗМІ з‘являється інформація про нібито кількість наших загиблих, – Маляр