Російська станція Луна-25 досягла поверхні супутника Землі, – Роскосмос

  Російська станція «Луна-25» мала здійснити посадку на поверхню Місяця напередодні Дня незалежності України. Але 19 серпня 2023 року в «Роскосмосі» повідомили про “виникнення позаштатної ситуації”. А сьогодні маємо деякі подробиці місії.

  19 серпня відповідно до програми польоту станції «Луна-25» було передбачено “видачу імпульсу для формування його передпосадкової еліптичної орбіти”. Але зв’язок із космічним апаратом «Луна-25» перервався. Реалізовані 19 та 20 серпня заходи з пошуку апарату та входження з ним у зв’язок результатів не дали.

  У “Роскосмосі” також повідомили, що “за результатами попереднього аналізу, у зв’язку з відхиленням фактичних параметрів імпульсу від розрахункових, станція “Луна-25″ перейшла на нерозраховану орбіту і припинив своє існування внаслідок зіткнення з поверхнею Місяця”, завершивши свою місію фактично через 10 днів після її початку.

Росія відправила на Місяць дослідницьку станцію

  Якщо повідомлення «Роскосмосу» перекласти на нормальну мову, то події розвивались наступним чином.

  Підлетівши до Місяця станція мала б пригальмувати і вийти на навколомісячну орбіту. Після кількох обертів навколо Місяця мав увікнутися гальмівний двигун і станція з орбіти Місяця мала б повільно опуститися на його поверхню.   Гравітаця на Місяці значно менша, ніж на Землі, атмосфера відсутня – тому тут не мало б бути жодних проблем.

  “Луна-25”, звичайно, долетіла до Місяця, але схоже, що сучасне російське “обладнання” вирішило не гальмувати і на повній другій космічній швидкості станція зустрілася з поверхнею супутника Землі.

  Є також ще один варіант “розвитку подій”. Росіяни зробили невірні розрахунки і банально “промахнулись” – станція “Луна-25” пролетіла мимо Місяця. Перетворившись на “космічне сміття” вона продовжила незапланований самостійний політ у відкритий космос.

  Навколо цього польоту напередодні росЗМІ розгорнули цілу піар-кампанію, але в результаті все знову пішло “за планом”. Цього разу – у космосі.  Для розслідування інциденту на Росії планують створити міжвідомчу комісію.

  Політ станції “Луна-25” був першою місячною місією в історії “нової” Росії. Станція «Луна-24» була запущена ще за часів СРСР у далекому 1976 році.

Радянська станція “Луна-24”

  «Луна-24» – радянська автоматична міжпланетна станція була призначена для збирання та доставки місячного ґрунту на Землю. Станцію було запущено з космодрому Байконур 09 серпня 1976 року. Внаслідок аналізу результатів цього польоту було вперше отримано переконливий доказ наявності на Місяці води. Висновки про наявність води були незалежно підтверджені у 90-х роках 20 століття в американських проектах Клементіна (1994) та Lunar Prospector (1998).

  В СРСР була традиція створювати кілька екземплярів космічних апаратів, з яких одбирали найкращій і запускали в космос. Схоже, росіяни знайшли у музеї чи на складі “запасний виріб”, обізвали його красивою назвою, яка вказувала б на “прєємствєнность” і … показали, що путінська Росія – це зовсім не СРСР!

  Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Генштаб ЗСУ інформує про події на фронті – часопис війни, 543 доба